התחייבות לתוצאות?

לא מעט חברות קידום אתרים מפרסות את עצמם בהכרזה שהם מתחייבות לתוצאות. גם כשאני בטוח ב 100 אחוז שאני יכול להתחייב ליעד כלשהי או תוצאה מסוימת, אני לעולם לא מבטיח שום דבר ללקוח. הדבר היחיד שאני מתחייב אליו היא עבודה טובה ורצינית ושקיפות מול הלקוח. לא, זה לא אומר שאני לא בטוח ביכולות שלי –  זה אומר שאני לא רוצה להבטיח רק בשביל להבטיח. הרי קידום אתרים הוא אינו מדע מדויק, ואני מעדיף להיות הכי פתוח מול הלקוחות שלי.

גם טם איש seo כלשהו חושב שהוא מקדם אתרים מומחה בגוגל שאין שני לו  –  תמיד יכול לקרות משהו שלא יהיה תלוי לגמרי בו. הינה כמה מיקרים לדוגמא:

האתר קיבל עונש –  לפני כמה חודשים קיבלתי לידיי אתר חדש לקידום. מראש ראיתי שיש לו בעיית קישורים גרועים ואמרתי ללקוח: "יכול להיות שנקבל עונש בגלל זה, אבל כרגע לא כדאי לגעת בקישורים הללו". התחלתי לקדם את האתר ואחרי חודשי הגיע העונש. האתר נעלם לגמרי מתוצאות החיפוש במילה המרכזית. לקח לי כחודש להחזיר אותו למנוע החיפוש לאחר בניית תמהיל קישורים נכון והסרת הקישורים הגרועים.

שינוי אלגוריתמים – קידום אתרים שעובד היום יכול להיות בעייתי בעוד שנה או שנתיים. לעשה מחר בבוקר גוגל יכולים לשחרר אלגוריתם חדש ולזעזע לגמרי את כל עולם קידום האתרים כך שתהיה מהפכה. ואז יהיה צורך בהתאמת שיטות חדשות לעבדה. לכן אי אפשר להתחייב לתוצאות ב 100%. וכשאני לא בטוח במאת האחוזים  –  אני לא מתחייב. קרו מקרים שנתתי צפי של חצי שנה עד שנה להגעה לדף הראשון. לפעמים זה קרה לפני הצפי אבל באף אחד מהמקרים לא התחייבתי.

אם חברת ה seo התחייבה מה צריך לדרוש?

אם בחרתם לעבוד עם חברת קידום אתרים בגוגל שמתחייבת על תוצאות רצוי לדרוש מהם את הדברים הבאים:

  • לו"ז מסודר ותוכנית עבודה (מתי ובאיזה מילים יגיע האתר לדף הראשון) למשל עד חצי שנה מתחילת הקידום התחייבות להגעה של 80 אחוז מהמילים יגיעו לדף הראשון.
  • החזר כספי –  במידה והחברה לא עמדה בתנאים –  הכניסו סעיף של החזר כספי על כל תקופת הקידום.
Call Now Button