חווית משתמש

הייתם נכנסים לחנות שהחלונות שלה אטומים, בפנים הבלגן חוגג והמוצרים לא מסודרים על המדפים לפי נושאים? באותה מידה אף אחד לא ימשיך לגלוש באתר שאינו מסודר. אף אחד לא יתעניין באתר מבלי שבעליו יסדר את הדפים שלו כמו שמוכר מסדרת את המוצרים על המדפים  בחנות. חוויית משתמש (UI = User  Experience) היא דבר שמקפיד עליו כל נותן שירות seo, בין אם הוא מומחה קידום אתרים או חברה.

 לא מעט בעלי אתרים מסרבים לקבל את השינויים שהמקדם דורש באתר וזה נובע בעקבות הסיבות הבאות: 

  •  עלות נוספת  – חלק מהשינויים שלא קשורים לעבודת האופטימיזציה שאמור לבצע המקדם נדרשים לביצוע ע"י בונה האתר ולכן מדובר בשעות תכנות שעל הלקוח לשלם.
  •  אין רצון לבצע שינוי באתר –  הלקוח מרוצה מאיך שהאתר נראה ולכן הוא לא מעוניין לשנות בו שם דבר.
  •  אי הסכמה עם המקדם –  לקוחות רבים פשוט לא מסכימים עם הדעה של המקדם.

אז מדוע כדאי להקשיב למומחה קידום אתרים?

המקדם רואה את המצב דרך זווית הראייה של הלקוח ולא של עצמו או של בעל האתר. בעקבות ניסיונו הוא למד לדעת מה עובד ומה לא. כמו כן לגוגל אין שום אינטרס לתת עדיפות בדף הראשון לאתרים שחווית המשמש שלהם גרועה.

איך יודעים אם חווית המשתמש לא טובה?

  • אין פניות  –  האתר שלכם נמצא בדף הראשון, יש לכם כניסות רבות, האתר לא מפוזר אבל אין פניות? זה סימן שמשהו בחוויית המשתמש לא עובד. אולי עדיף לשנות את התוכן בדף הבית, להוסיף סרטונים, המלצות, לשנות את הגרפיקה, הפונט או כל דבר אחר שיכול לשפר את האתר.
  • אחוז נטישה גדול –  דרך גוגל אנליטיקס ניתן לדעת בצורה הטובה ביותר האם יש בעיה בחוויית המשתמש. אם אחוז הנטישה שלכם גבוהה, למשל 80 אחוז, סימן שהאתר שלכם מבריח גולשים. איך נוצר אחוז נטישה –  כל גולש שמגיע לאתר כלשהו ויוצא ממנו מבלי לעבור לדף הבא או לעשות פעולה כלשהי, מעלה את אחוז הנטישה.
  • לשאול אנשים בלתי תלויים –  בקשו דעות מאנשים שהם לא חברים שלהם או קולגות. בקשו ביקורת כנה ואמתית על האתר. דברים כמו יותר מידי גלילה, עודף תמונות, כתב קטן מידי, תפריט מבולגן, צבעים לא מתאימים לנושא ומיתוג לא טוב –  כל אלה הם דברים שאתם יכולים לצפות לשמוע במידה והאתר בעייתי. דברים פשוטים כמו החלפת ערכת עיצוב באתרי וורדפרס יכולים לעשות את כל ההבדל.

רוצים לדעת איך אפשר לשפר עוד את האתר? אתם מוזמנים לקרוא את המאמר על שיפור ה CTR.

 

בקרו אותנו בפייסבוק

Call Now Button