מהירות גלישה באתר כפקטור לקידום אתרים

גולשים רבים נוטים לאבד את סבלנותם אם האתר עולה לאט, לכן למהירות טעינת האתר והגלישה בו ישנה חשיבות רבה כדי למנוע נטישת לקוחות פוטנציאליים. מעבר לחשיבות הטעינה המהירה של דפי האתר כלפי הגולשים, כדאי לדעת כי גם גוגל מדרגת את האתרים לפי קצב הטעינה שלהם, זהו אחד הפרמטרים באלגוריתם של גוגל. החברה פרסמה זאת בשנת 2010 וציינה כי היא מייחסת חשיבות רבה לחוויית המשתמש לכן אתרים הנטענים במהירות זוכים לדירוג גבוה יותר.

מנועי החיפוש לא אוהבים אתרים הנטענים באטיות

מחקר שהתפרסם בשנת 2009 בנושא הרגלי הגלישה של גולשים באינטרנט גילה כי הגולשים הופכים עם השנים לחסרי סבלנות והם מעוניינים לקבל תוצאות מהירות ולא להמתין לדפים הנטענים באטיות. למעשה, מחקר חשוב גילה כי גולש אמריקאי ממוצע עשוי לנטוש את האתר אם הדף לא נטען תוך 2-3 שניות. גם מנועי החיפוש, ובראשם גוגל, אינם אוהבים דפי אינטרנט הנטענים לאט מאחר וטעינה אטית של האתר גוזלת עבורם זמן יקר, ומעבר לכך פוגעת בחוויית המשתמש.

מקדמי אתרים מנוסים מודעים לחשיבות קצב טעינת האתר, באמצעות אופטימיזציה נכונה ניתן לשפר משמעותית את מהירות טעינת דפי האתר של הלקוח ולתרום לעלייה בהיקף תנועת הגולשים לאתר ולעלייה מהירה גם בתוצאות הדירוג שלו.

מדידת ביצועי האתר באופן שוטף

אנשי קידום אתרים ותיקים נעזרים בכלים מקצועיים שונים, חלקם חינמיים, למדידת ביצועי האתר שהם מקדמים. אחד המדדים שעליהם לבדוק הוא מהירות הגלישה באתר וקצב טעינת הדפים. חשוב לבצע את הבדיקה הן במחשב האישי והן במובייל, משנת 2015 גוגל החלה לבדוק ולדרג את מהירות טעינת האתרים במובייל. אחד הכלים היעילים והחשובים באמצעותם ניתן לבצע בדיקת מהירות גלישה הוא Google Speed Test, הכלי של גוגל מציג את הציונים הבאים: Poor, Fair, Good ו-Excellent, מהירות גלישה בציון Excellent מעידה על דף אינטרנט הנטען תוך 3 שניות ומטה.

ראוי לציין כי הבדיקה בכלי של גוגל מיועדת למדידת מהירות טעינת דף אחד באתר לפי כתובת URL, ולא בדיקה כללית של כל האתר. לבדיקת מהירות טעינת אתר שלם כדאי להשתמש בגוגל אנליטיקס, מעבר לתוצאות טעינת האתר גוגל מספקת טיפים כיצד לשפר את המהירות.

טיפים להאצת טעינת האתר שלכם או של הלקוח

כדי לבצע את עבודתכם נאמנה כמקדמי אתרים עליכם לבדוק מהירות גלישה באתר ולבצע שינויים במידת הצורך. ישנם כלים רבים ברשת לבדיקת מהירות הגלישה, מומלץ לקרוא מדריך מקצועי הכולל לינק למד מהירות גלישה כדי לוודא כי אתם מבצעים בדיקה נכונה וכי הבעיה אינה במחשב שלכם, בראוטר ו/או בדפדפן בו אתם משתמשים.

ישנן מספר סיבות למהירות גלישה אטית באתר הלקוח, ביניהן אחסון בשרת זול או חינמי, תמונות כבדות באתר, אתר וורדפרס עמוס בתוספים המשפיעים לרעה על קצב טעינת הדפים ועוד.

לסיכום, חשוב להקפיד על בחירת שרת מהיר ואיכותי, יש לבצע אופטימיזציה לאתר כדי לשפר את ביצועיו ואת מהירות הגלישה בו. באמצעות שיפור המהירות האתר יזכה לדירוג גבוה יותר, ואתם תספקו את התוצאות הרצויות ללקוח שלכם.

Call Now Button