החתונה הקתולית שלכם- פרסום בפייסבוק

זה לא במקרה שקמפיינים בפייסבוק אם הם נעשים נכון, ומותאמים לגולשים יכולים להצליח מאוד. מדוע? משום שהיכולת של פייסבוק להכיר אתכם כל כך גבוהה, שאיך שסובבתם את הראש והנה יש לכם חתונה קתולית עם מנגנון שיודע לנתח את ההעדפות שלכם ומכיר אתכם יותר טוב מאבא ואימא שלכם, החברים שלכם, בני הזוג שלכם ועוד.

כך עולה מתוצאות מחקר שנעשה ב-2015 כפי שפורסמו  במגזין PANS ומעניקים לפייסבוק את המיקוד והטירגוט שכל משרד דיגיטלי שעושה פרסום בפייסבוק שואף לנצל לטובת לקוחותיו המפרסמים.

 

האם אתם נעימים או נוירוטיים?

במחקר הנ"ל השתתפו 86 אלף אנשים שהיו מכרים של גולשים שהפייסבוק ביקש לנתח  את האופי שלהם עפ"י אלגוריתם שתרגם את התנהגותם ברשת.

הנשאלים התבקשו לענות על 100 שאלות בנוגע למכריהם ובעיקר בשאלות שבחנו אפיונים כמו: מוחצנות, נוירוטיות, פתיחות, מצפוניות, מזג נעים ועוד.

מסתבר שבהערכות של הפייסבוק היה אפשר למצוא מכנה משותף של לייקים לפוסטים או ויז'ואל מסויים שחיבר ויצר קבוצות של אנשים פתוחים, לא פתוחים ועוד.

 

מה עוד מצא האלגוריתם?

האלגוריתם באמצעותו ניסו החוקרים למדוד תכונות אופי של גולשים, פותח ע"י חוקרים באוניברסיטת סטנפורד וקיימברידג'. מהמחקר עלה כי האלגוריתם היה מדויק יותר לתאר את תכונות אופי הגולשים יותר מאשר קרוביהם ואף בני זוגם.

ההיכרות בסדר עולה ויורד היא כזו:

  • האלגוריתם של המחקר- מכיר את הגולשים הכי טוב.
  • חלק מבני הזוג התגברו על המחשב ברמת ההיכרות.
  • חברים ושותפים לדירה, ידעו לתאר קרוב.
  • חלק מבני המשפחה היו קרובים לנתוני אמת וחלק לא.
  • הוריהם של הגולשים היו פחות מדויקים מהאלגוריתם.

 

החוקרים שהשתתפו במחקר הנ"ל אמרו כי זו פעם ראשונה שבודקים תכונות אופי של גולשים ע"י מחשב מול נתונים של בני אדם וזו הוכחה שלמודלים ממוחשבים יש יותר דיוק.

הפייסבוק מכיר אתכם יותר טוב ממה שאתם חושבים

הפייסבוק מכיר אתכם יותר טוב ממה שאתם חושבים

פרסום בפייסבוק או כמה מלח אתם שמים?

לא ירחק היום והאלגוריתם הנ"ל ידע לפי תגובות הגולשים והלייקים לנחש כמה מלח הם שמים בסלט ביצים. מהמחקר הזה אגב עלו כמה נתונים מעניינים: אפשר בהחלט להבין דרך ההתנהגות של הגולשים האם הם סובלים מדיכאון, פתוחים, אימפולסיביים, מה הדעות הפוליטיות שלהם? מהם הערכים שלהם, האם הם אוהבים לטייל, ממה הם מתרגשים ואיזה אוכל הם אוהבים לאכול.

הנתונים הללו אגב חשובים מאוד למפרסמים משום שטירגוט ומיקוד על בסיס נתונים הם מילות מפתח מרכזיות היום בכל קמפיין פרסום בפייסבוק.

כך יוכל מפרסם של טיול לפרו לפנות לקבוצות גולשים שעל פי הידוע מתעניינות בטיול לאזור, להציע לגולשים מעצבי פנים בסגנון כפרי ולגלות לאוהבי הטבע איפה צומחת רקפת ומתחת לאיזה סלע…

הנתונים הללו שווים זהב למפרסמים ודווקא בגלל כל המידע הזה, קמה לפני כמה חודשים צעקה גדולה באשר לשמירת הפרטיות שלנו ע"י פייסבוק. מצד אחד אנחנו חושפים, אבל מצד שני אנחנו רוצים שפייסבוק תהיה השותפה לסוד שלנו, כי מסתבר שלפעמים כן היא מכירה אותנו יותר טוב מהאימא שלנו.

פרסום בפייסבוק- או איך לצוד את הפרפריות

הפרפריות הן הגולשות הכי מגניבות ברשת. הן אוהבות לעבור מפוסט לפוסט, לעשות לייקים ולפרגן לכל החברים שלהן. הן לא מעבירות ביקורת וחיות בשלום עם עצמן. הן לא סוגרות חשבונות עם זאת שדחפה אותן בתור בסופר פארם ולא זוכרות פרצוף חמוץ של נהג אוטובוס. הן אוהבות הכול והחיים שלהן יפים.

וכל התיאור הזה בא להציב לכם אתגר. איך לגרום לפרפריות החמודות האלה לשים עכשיו לב לאדוויל החדש. הן הרי במצב רוח מעולה, היום שלהן מתחיל סבבה ונגמר בעוד יותר סבבה אז מה הקשר עכשיו בין האדוויל לפרפריות?

זה כל העניין ברשת החברתית, לפרוץ את גבולות החוצפה אבל במידה ולנסות להתעלות מעל מצב רוח של פרפריות עם מיגרנה.

נשלח ב בלוג
Call Now Button