כיצד ליצור רושם ראשוני טוב באתר באמצעות תוכן

מאת: אורי שקד

על מנת להצליח בשיווק בעולם השיווק המודרני ועל מנת להגיע לתודעתם של הגולשים שנחשפים מידי יום ל – 7,230 מסרים בממוצע, צריך כל בעל אתר להשקיע מאמצים רבים וליצור תוכן שיצור רושם טוב ויגדיל את הסיכוי שהגולשים יישארו באתר ויהפכו ללקוחות.
בכדי לצלוח את המשימה, חשוב להקפיד על כמה כללים מרכזיים. אם אתם בעלי עסק ומעוניינים להגדיל את כמות הלקוחות שלכם, יהיה עליכם להקפיד על התכנים שמופיעים באתר ולהשקיע לא מעט זמן, יצירתיות והבנת הצורך האמיתי של הלקוחות שלכם בכדי להשיג את הגביע הקדוש של השיווק שלכם – המרות.
בכדי לעשות קצת סדר בנושא, ריכזנו עבורכם 11 כללים חשובים ליצירת תוכן שיהווה אמצעי שיווקי אמיתי עבורכם.

התוכן הוא המלך

התוכן הוא המלך

11 כללים חשובים לכתיבה שיווקית אפקטיבית:

1. ספקו אינפורמציה מועילה וממוקדת – על התוכן להעביר לגולשים מידע רלוונטי שיועיל להם, על המסר להיות מורכב ממשפטים קצרים, ממוקדים וברורים כאשר התוכן יסביר על המוצר או השירות והגולש יבין את היתרונות והערך המוסף שלו ויתעניין בו.

 
2. כתבו לבני אדם – לפני כמה שנים הייתה הכתיבה מכוונת לגוגל. לשמחתנו, היום ברור לכל שהתוכן חייב להיכתב בראש ובראשונה עבור הקוראים. לכן, כתיבה שיווקית איכותית צריכה להיות חיה, ידידותית, אישית, ברורה ולעורר רגש בקורא. ניתן, למשל, לעשות זאת באמצעות כתיבת סיפור ויצירת הזדהות או על ידי פנייה אישית ודיבור אל הגולש – תוכלו לעשות זאת על ידי שיתוף או שאילת שאלה. יש לציין כי רצוי להמנע משימוש במילים "גבוהות" מידי אשר גורמות לקורא לחוש שמתנשאים מעליו. כתיבה בגובה העיניים היא הדרך הנכונה.

 

3. מיכרו אווירה – חשוב למכור את החוויה שנוצרת בעקבות הרכישה ולא את השירות או המוצר, זכרו שהעולם מלא במשווקים שרק מנסים לדחוף לגולש מוצרים ושירותים ושמסחריות יתר עושה את הפעולה ההפוכה ומרחיקה את הגולש מלבצע רכישה. הקפידו לכתוב את המסרים בשפה נעימה ולא אגרסיבית.

 
4. חשיבות הכותרת – לכותרת חשיבות עצומה והיא חייבת להבהיר לקורא מה הוא עומד לקרוא ולעורר בו סקרנות. כמו כן, על הכותרת להיות גדולה ומודגשת. כותרת שמביעה עמדה, כותרת שמציגה עובדה, כותרת שפונה אל הגולש ושואלת שאלה, כותרת שמכילה מספרים ועוד מגוון אפשרויות יוכלו לעשות את העבודה ולעורר עניין בקורא.

 

5. שדרו אמינות ואפשרו לגולש ליצור קשר – הגולשים של ימינו ניחנים בחשדנות רבה ולכן התוכן חייב לצור תחושת אמון, להציג את החברה או העסק באופן מכובד ולהבהיר לגולש שהוא תמיד יכול לצור קשר ולשאול כל שאלה. כדי לעשות זאת יש לפרסם (בין היתר) מידע שקל לאמת, יש לעדכן את התוכן בתדירות גבוהה, יש להקפיד על כתיבה תקינה וללא שגיאות כתיב ולהוסיף מספר טלפון וכתובת מייל.

 
6. לטשו את התוכן – לאחר כתיבת התוכן יש לעבור עליו שוב וללטש אותו. במהלך הבדיקה יש לוודא שהמסר ברור וממוקד, שהוא חף משגיאות כתיב ושהכתיבה קולחת, מעניינת וידידותית.

 

7. אל תצעקו על הגולשים ואל תכתבו באופן עילג – שימוש בסימני שאלה או קריאה רבים יוצרים תחושה של צעקה. כמו כן, שימוש במילים שונות כמו למשל: "מדהים", "מהמם", ו-"אין ספק" עשויים ליצור תחושה לא נעימה של תוכן רדוד וסתמי.

 

8. כתבו על נושאים שיש להם ביקוש – מומלץ לכתוב על נושאים פופולאריים ובראש החדשות או בשיח הציבורי – נושאים אלו מעניינים את הגולשים והדבר יעלה את כמות הגלישה בצורה ניכרת. תוכלו למצוא את הנושאים בפורומים, בפייסבוק ובקבוצות בפייסבוק, תוכלו לבדוק מילות מפתח פופולאריות או להשתמש במנוע חיפוש שנקרא "באז סומו" ובדרכים נוספות כמו google trends.

 
9. לפעמים כדאי לכתוב תוכן ארוך ומפורט – פוסט ארוך, מעניין ואיכותי יגרום לעסק שלכם להראות מקצועי ומבין עניין באופן מיוחד. תוכן איכותי שמגיע ל -2,000 מילים ומעלה יכול בהחלט להגיע לעמוד הראשון של תוצאות החיפוש בגוגל ולקדם את העסק שלכם בצורה אורגנית.

 

10. מראה עיניים – על התוכן להיות נעים לעין. משפטים קצרים, פסקאות מסודרות, כותרות מודגשות וגדולות וסימני פיסוק במקומות הנכונים יקלו על הקריאה ויאפשרו לגולש להבין את הכתוב.

 
11. קידום יעיל באמצעות תוכן – על מנת להגיע לחשיפה המבוקשת יש לבצע קידום אתרים באופן יעיל. קידום אורגני וקידום ממומן הן שתי דרכים המרכזיות לעשות זאת. חשוב מאוד להתאים את האתר לכל סוגי המכשירים, ביניהם: המכשירים הניידים, הנייחים והטאבלטים. נוסף על כך, חשוב לבצע אופטימיזציה למנועי החיפוש, לערוך מחקר מילות מפתח ולבחור במילים המתאימות, להיות נוכחים ברשתות החברתיות (בעיקר בפייסבוק) – לצור דף לבית העסק ולהקפיד להיות פעילים, לצור קישורים פנימיים וחיצוניים (אך לא להגזים בכמות הקישורים), לצור רשימות תפוצה – לעודד גולשים להירשם ולחדש את התכנים שישלחו אליהם (להקפיד על תכנים מעניינים ואיכותיים) ולבחון את המתחרים ואת פעילותם כדי לקבל רעיונות ולצור רושם טוב יותר מהרושם שהם יוצרים. בנוסף, ניתן להשתמש בפלטפורמות קידום תוכן מתקדמות דוגמאת outbrain על מנת להציג את התוכן המקודם באתרים מובילים ולזכות בחשיפה ותנועה אורגנית איכותית לאתר שלכם. לכם נשאר רק לבחור.
אלו היו 11 הדיברות שלנו ליצירת תוכן שיוצר רושם טוב. שיהיה לכם בהצלחה.

 

על הכותב:
אורי שקד- חייט תוכן, קופירייטר, בעלים בחברת קיוורד לאספקת שירותי תוכן מקצועיים לעסקים, שירותי קופירייטינג וכתיבה שיווקית.

נשלח ב בלוג
Call Now Button