10 דברים שכדאי לדעת על קידום אתרים

מחפשים מקדם אתרים? רגע לפני שאתם פונים אליו ומתחילים במשא המתן, כדאי שתדעו כמה דברים. הם יעזרו להבין את תחום ה SEO  טוב יותר ובעזרת תוכלו להימנע משאלות מיותרות. בנוסף הם יעזרו לכם להתחמק מחובבנים ורמאים.

1. קידום אתרים הוא השקעה לטווח ארוך – מדובר בשירות ולא מוצר. רק בתחומים לא תחרותים ניתן לקבל תוצאות לאחר כמה שבועות. ברוב התחומים מדובר בכמה שנים ותחומים תחרותיים מאוד אפילו בכמה שנים.

2. תוכן – לאחר האופטימיזציה, הדבר החשוב ביותר הוא תוכן. אתר צריך להתעדכן לפחות ב 10 מאמרים חדשים. האפשרות הטובה ביותר נוצרת כאשר הלקוח בעצמו כותב מאמרים מקצועיים. אולם רוב הלקוחות מעדיפים את אחד מ 2 האופציות הבאות:

א. מאמריSEO : מאמרים כלליים על העסק – ברוב המקרים אין בהן שום ערך מוסף והם לא שווים יותר מ 30 ₪ למאמר.

ב. מאמרי איכות: מאמרים שמוזמנים מכותבים שעושים תחקיר רציני. מאמרים אלו הרבה יותר יעילים אך מחירם מייקר את הקידום באופן משמעותי מכיוון שהם שווים לפחות 200 ₪.

3. התחום משתנה לעיתים קרובות –  מקדמים נאלצים לשנות את שיטות הקידום שלכם מטעם בעקבות הנחיות גוגל ושינויי אלגוריתמים. למשל פעם אפשר היה לכתוב מאמר אחד ולפרסם אותו לא רק באתר אלה במקומות רבים נוספים – היום זה מזיק. פעם אפשר היה לבנות קישורים רק על מילות מפתח. היום, אם לא מגוונים, כלומר מוציאים ממשפטים, שמות מותגים וכדומה, האתר עלול להיענש.

4. קידום זול הוא קידום לא משתלם –  מקדם אתרים מציע לכם קידום ב 500 ₪ לחודש? סביר להניח שתקבלו רק עבודת בניית קישורים. אתר שמקודם רק בקישורים עתיד בסופו של דבר לקרוס. רבים ממקדמי שיטת הקישורים, משתמשים בשיטות קידום שחורות שלא מחזיקות מעמד זמן רב.

5. לא כדאי להסתפק רק בקידום אתרים – מכיוון שמדובר בהשקעה לטווח ארוך, רצוי במקביל להשתמש באדוורדס או קמפיין פייסבוק. לא כל נושא מתאים לקידום ולכן יש להתייעץ עם מומחים לשיווק באינטרנט.

6. אתרי וורדפרס הם הקלים ביותר לקידום – אם יש לכם אתר וורדפרס –  זכיתם! קידום אתר זה יהיה מהיר יותר ופשוט יותר לעומת אתרי ג'ומלה למשל. קחו בחשבון שלא כל אתר כדאי לקידום. למשל אין כל טעם לקדם אתר פלאש כי התוכן בו לא נסרק ע"י גוגל.

7. הבדלי מחירים –  מחירי הקידום משתנים מתחום לתחום. ככל שהוא תחרותי יותר כך יש צורך להשקיע יותר. ככל שאתם רוצים לקדם יותר מילים, גם במקרה זה המחיר יהיה גדול יותר.

8. סרטונים –  כל מומחה קידום אתרים שמכבד את עצמו יפציר בכם לעשות סרטונים. הם חיוניים לקידום האתר וכמו כך להורדת אחוז הנטישה (כמות הגולשים שנכנסים לאתר ועוזבים מבלי לבצע שום פעולה).

9. תחרות – לפני שאתם חותמים על חוזה יש לבדוק האם כבר יש למקדם לקוח בתחום שלכם. במידה ולא מקובל עליכם שהוא יקדם מתחרה בעתיד, שלבו סעיף זה בחוזה.

10. מומחה לבניית אתרים הוא לא בהכרח מומחה קידום אתרים – ישנם לא מעט חברות לבנת אתרים המתיימרות לספק גם שירות seo. רבים מהם לא באמת מבינים את התחום. בקשו תכנית קידום מסודרת לפני שאתם שולחים יד לארנק.

Call Now Button