על מה חשוב להקפיד שבונים דף נחיתה למובייל?

כמו בניית אתר לדסקטופ גם למובייל יש דגשים שחשוב להקפיד עליהם, הדגשים שונים לחלוטין מבניית אתרים לדסקטופ. במטרה להצליח לקלוע למטרה, נצטרך לבחון את האתרים וליישם את הכללים הללו בעת הבניה.

 

העיצוב

העיצוב שנמצא בגרסת הדסקטופ חייב להיות תואם ב- 100% לגרסת המובייל. כלומר: ללא שגיאות למיניהם. הוא חייב להיות רספונסיבי בצורה מעולה אשר מתאימה לכל מכשיר.
אחד מהטעויות הנפוצות, הן כאשר הגולש נכנס מספר פעמים לאתר דרך הדסקטופ, ודרך המובייל הוא שונה לחלוטין. עדיף להימנע מכך ולהיות זהים כמה שאפשר במובייל. כמובן, שניתן להתאים את האתר והעמודים בצורה ייחודית לסגנון הפלטפורמה. אחרי הכל, ייחודיות ומובייל נפגשים כאן.

התוכן

התוכן חייב להיות מתאים בצורה מסודרת עבור הגולשים אשר נכנסים לגרסת המובייל. בלי מרווחים מיותרים, ירידות שורה לא נחוצות או מיקום לא הגיוני, הכל חייב להיות מתוקתק ומושלם.

מהירות האתר והטעינה
כל האינטרנט כבר הרחיב בנושא זה, אבל מהירות האתר היא החוק הבסיסי הראשוני שתצטרכו ליישם. בדרך כלל וברובו, החוק תלוי בחברת האחסון אך גם בשיטת הבניה שלכם. קחו זאת בחשבון!

AMP שלא מאבד את העיצוב המקורי של התבנית

התוסף AMP ניתן להתקנה בחינם והופך את דפי האתר במובייל למהירים יותר. אך, בתבניות שבדקנו העיצוב משתנה לחלוטין בגרסת המובייל. כלומר, המוד הבסיסי שהתוסף מאפשר גורם לצמצם את עיצוב האתר וכמה אלמנטים, זה יכול לעלות בעשרות אחוזים את חווית הנטישה ולהוריד את חווית המשתמש. מה שתצטרכו לעשות הוא לבנות מצב מוד אחר, או לחלופין לבנות זאת בצורה ידנית לשם התאמות ייחודיות.

רזולוציות שונות חייבות להיות מותאמות
ישנה טעות מאוד נפוצה הגורמת למסכים מסוימים להיראות לא טוב, ולעומת זאת, ברזולוציות גבוהות ומקובלות האתר נראה יותר טוב. למשל: טאבלט. חשוב לעשות התאמות בצורה טובה לכל הרזולוציות. בדרך כלל זה אוטומטי ורספונסיבי הנלקח מהתבנית. אך ישנם תבניות שזה פשוט לא נראה טוב. לפני שאתם מוציאים את האתר לאוויר, בדקו את האתר בלפחות 10 רזולוציות שונות.

וכעת, 4 טעויות נפוצות שראינו בכמה אתרים במובייל:

  1. התצוגה במובייל לא רספונסיבית ולא יפה.
  2. האתר איטי מרוב בקשות שרת או אובר קבצי CSS ו- JS, ותמונות כבדות.
  3. העיצוב לא מדבר לגולשים, חוסר השקעה: האתר בדסקטופ יותר אהוב.
  4. באגים: התפריט לא נפתח, ניווט לא ברור או לא תקין, ריווח השורות קטן מידי, ועוד.

ועוד.

כמה דגשים לגבי העיצוב של האתר תוכלו לראות כאן: https://www.seo-tip.co.il/עיצוב-אתרים/

לסיכום כולל: בסוף שנת 2019 אנו רואים עליה חדה בדגש המובייל, ועדיין בעלי האתרים לא מקדישים מספיק זמן לגרסת המובייל ומתעדפים יותר את גרסת הדסקטופ. חשוב ליישם את כללי האצבע ולהתחשב גם בגולשים, לתקן שגיאות מובייל של נראות, רזולוציה לא מותאמת וגם את עניין הרספונסיביות.

נשלח ב בלוג
Call Now Button