קידום אתרים אורגני בגוגל בתחומים תחרותיים הוא עניין לא זול. לא כל בעל עסק יכול להרשות לעצמו לעבוד עם מקדם אתרים. לכן בעלי אתרים רבים לומדים seo או מקדמים את האתר שלהם בעצמם. חלקם באמת לומדים את הנושא לעומק, אחרים לומדים אותה בצורה שטחית או בצורה שאינה עדכנית לימנו. כך  הם מזיקים לאתר יותר מאשר מועילים לו. במקרים קיצוניים את הטעויות האלה מבצעים לא רק בעלי העסק אלא גם המקדמים החובבנים שהם מעסיקים. במקרים מסוימים הנזק שהם עושים אף מוביל לתביעה. להלן  כמה טעויות נפוצות.

שימוש בתמונות ללא אישור

תמונות מוסיפות המון צבע ורלוונטיות לנושא. הן טובות גם לקידום מכיוון שכך הדף נחשב ליותר יעיל לגולש. רצוי שבכל מאמר תהיה תמונה. בעלי אתרים רבים לא מודעים שאסור להשתמש בתמונה ללא תשלום או קרדיט למי שצילם. תמונות רבות נלקחות מתוך גוגל  לאחר שהם הופיעו באתרים אחרים. אם תשתמשו בתמונה של צלם מבלי לקבל אישור , אתם עלולים לשלם על כך ביוקר כי מדובר בגניבה  לכל דבר. אז איך משיגים תמונות?  רוכשים אותם או מורידים מתוך מאגרים חינמיים. למשל באתר הזה  ניתן למצוא המון תמונות בחינם וללא צורך במתן קרדיט. כמובן שהתמונות הכי איכותיות באתר הינן בתשלום.

העתקת תוכן מאתרים אחרים

מידי פעם אני נוהג לבצע בדיקה לתוכן האתרים של הלקוחות שלי כדי לבדוק האם התוכן נשאר מקורי. כלומר שאף אחד לא העתיק. בוקר אחד, בעת בדיקה שגרתית גיליתי שכל התוכן מהקטגוריות הראשיות של אתר לקוח שלי פורסמו באתר חדש של מתחרה שלו. יצרתי קשר ושאלתי מדוע הם עשו זאת? בעל האתר האשים את המקדם שלו, המקדם שלו האשים את כותב התוכן. בסופו של דבר התוכן המועתק הורד מהאתר. מה הנזק שהיה עלו להיגרם? עונש ע"י גוגל לאתר שהעתיק את התוכן. כמו כן, הלקוח שממנו נגנב התוכן היה יכול לתבוע את הגונב. אם היה עושה זאת הוא היה מנצח כי אי ידיעת החוק אינה פותרת מעונש.

טעיות נפוצות בקידום אתרים

טעיות נפוצות בקידום אתרים

שימוש באותו תוכן פעמים רבות

ידוע שתוכן הוא הדבר הכי חשוב בקידום האתר. כל שתפרסמו יותר מאמרים איכותיים באתר, כך תגדילו את החשיפה ותשפרו את מיקום האתר. הבעיה היא שלרוב האנשים אין זמן לכתוב תוכן מעניין, מקורי וחדש. אז מה הם עושים. לוקחים את אותו המאמר ומפרסמים אותו בכמה מקומות. מעשה זה עלול לפגוע באתר, כי גוגל לא אוהבים תוכן משוכפל. הם מענישים אתרים שעושים שימוש בתוכן כפול. לכן חשוב להשתמש פעם אחת בלבד בכל מאמר.

קישורים מאתרים לא רלוונטיים

בניית קישורים הוא תהליך חשוב אך לא פחות חשוב לעשות אותו בצורה נכונה. בעלי אתרים חושבים שכמה שיותר קישורים יבנו לאתר, כך הוא יתקדם מהר יותר. זה לא נכון. האיכות חשובה יותר מכמות. כדי להשיג כמות גדולה של קישורים, הם בונים אותם מכל מקום, בכמויות גדולות ומאתרים לא רלוונטיים. גם מעשה זה עלול להוביל מעונש לגוגל. לכן חשוב לבנות קישורים רק מאתרים שקשורים לנושא של האתר שלכם.

נשלח ב בלוג
Call Now Button