טיפים למניעת קצר בין לקוח למקדם אתרים בגוגל

קידום אתרים בגוגל הוא נושא שמשתנה כל כמה שנים. מה שעבד לפני שנתיים מסבר נזק גדול היום. לכן מקדם אתרים עלול למצוא את עצמו בבעיה 1. חובבנות –  מומחה SEO שלא עוקב אחרי השינויים עלול להמשיך לעבוד בשיטות הישנות ובכך להסב נזק לאתר. אומנם ישראל היא מעצמה בתום הזה, אבל ניתן למצוא גם לא מעט חאפרים. 2. לקוחות שלא מבינים את המצב – לא אחת הגיע אלי לקוח ואמר פעם הייתי דף ראשוןתוך חודשיים והיום אני לא. אני תמיד שואל מתי הוא היה, ואז, כשאני מבין שמדובר, באתר שקודם בשיטות ישנות לפני שנתיים, אני מסביר לו שהיום זה לא יעבוד שצריך לקדם בצורה אחרת במיוחד בתחומים תחרותיים. להיות על אותו דף כל הבעיות האלה גורמות לקצרים בין מומחה קידום אתרים בגוגל ללקוח שלו. אפשר למנע זאת ע"י הדברים הבאים:

  • עדכון הלקוח בשינויים גוגל –  אולי זה לא ממש אמור לעניין את הלקוח, אבל זה חיוני לדינמיקה בינו ולבין המקדם. אם תעדכנו את הלקוח במיילים, כלומר תשלחו לו עדכונים על התחום ורצוי עם לינקים מבלוגים מקצועיים  –  זה יעבור גם לכם וגם ללקוח להיות על אותו דף ולהבין טוב יתר האחד את השני.

 

  • אי התחייבות לזמן ותוצאות –  הרבה לקוחות מאבדים את האמון בנושא קידום אתרים בגוגל בגלל שמבטיחים להם תוצאות ולא מקיימים. גם אם אתם בטוחים שאתם יכולים לקיים הבטחה כלשהו לגבי זמן ומיקום  –  את תמהרו לעשות זאת. אי אפשר לחזות מה יקרה ואיזה שינוי יתרחש בגוגל. התחייבו לעבודה טובה ובשקיפות מלאה במקום לפזר הבטחות שאין לכם כיסוי עליהם ב 100%.
Call Now Button