מה מונע מאתר להתקדם בגוגל?

בניתם אתר אבל הוא לא מתקדם בשום אופן במנוע החיפוש? ובכן הגיע הזמן להתחיל לעבוד על קידום אתרים בגוגל וגם להכיר לעומק את התחום שמשתנה מידי פעם. יש לכם מקדם אתרים אבל אתם לא מבינים למה אחרי שנה אתם בקושי מתקדמים? יכול להיות שזה נובע מאחת הבעיות הבאות:

1. אתר עם תוכן לא מספיק יעיל –  רלוונטיות לגולש הוא אחד הגורמים המכריעים לכך שאתרים מסוימים מקבלים עדיפות על פני אחרים. זה קריטי במיוחד לאתרים אשר מתבססים על אספקת מידע איכותי כמו מדריכים למשל. האתר שלכם לא עובר את הדף השני? תבדקו מה היתרון של כל האתרים שנמצאים שם לפניכם –  סביר להניח שהתוכן בהם הוא מקיף יותר כך שגם אם לא עומד מאחוריהם אף מומחה קידום אתרים –  זהו היתרון שלהם. וכך, אני מאמין, נוצרת תקרת זכוכית על האתר שלכם.

2.  היסטוריה שחורה –  הקלישאה אומרת שאמון הוא לא משהו שמקבלים –  אמון הוא משהו שצריך להרוויח. אם לאתר שלכם יש היסטוריה של קידום שחור (תוכן כפול וקישורים גרועים) יכול להיות שלגוגל ייקח זמן עד שהאמון יוחזר. תדאגו לבדוק אם יש הודעות מידי פעם בכלי מנהל האתרים או התראות על תקלות.

3. תקציבי גדולים למתחרים – אם אתם עובדים עם מקדם אתרים שעובד תמורת כמה מאות שקלים, סביר להניח שלא תצליחו לעקוף את המתחרים הרציניים שלכם במיוחד עם מדובר בתחומים תחרותיים. נכון, גם בכדורגל לפעמים קבוצה עם תקציב קטן יחסית יכולה לקחת אליפות, אבל מדובר במקרים נדירים. תקציב גדול יותר, משמעותו יותר מאמרי איכותיים והשקעה גדולה יותר מצד המקדם בכם.

4. ותק –  לאתר ותיק עם אלפי דפים יש יתרון על אתר חדש שיש בו כמה עשרות דפים. לכן יש לקחת בחשבון שצריך להמשיך לעדכן את האתר בתוכך ולקדם בסבלנות. אחר כל אחר היה מגיע לדף הראשון לאחר כמה שבועות של קידום.

5. קידום לא מקצועי –  לפעמים מגיעים אלי לקוחות חדשים לאחר שקודמו במספר חברות. אני מזהה במבט אחד חטוף בעיות קריטיות באתר שמנעו את קידומו כמו למשל –  אין באתר מאמרים בכלל כמו גם נתוני המטא שלו (הכותרות) או שלא מעודכנות במערכת הניהול או שהן לא קיימות בכלל. בלא מעט מקרים המקדם לא עשה אפילו אופטימיזציה. הוא פשוט בנה קישורים לאתר.

בקרו אותנו בפייסבוק

Call Now Button