כלי לבדיקת התאמת האתר למכשירים ניידים

 

ככל  שהטלפונים הניידים הולכים ומתקדמים, כך השימוש באינטרנט דרכם הולך וגובר. רבים מעדיפים לבצע חיפוש דרך המכשיר הנייד מאשר המחשב השולחני. למעשה גוגל טוענים שאתרים אשר לא מותאמים לנייד –  יפגעו בתוצאות החיפוש (אך ורק בחיפוש דרך המכשירים הניידים). אז בין אתם בונים אתר חדש, או שיש לכם  אתר ותיק, רצוי להתאים אותו לסמארטפונים. כל מומחה קידום אתרים בגוגל יאמר שזהו צעד חיוני ליצירת חוות משתמש טובה.

כלי של גוגל לבדיקת התאמת האתר למכשירים הניידים

איך תדעו עד כמה האתר שלכם מתאים לקידום? השתמשו בכלי הבא של גוגל למנהלי האתרים. אם האתר מותאם בצורה מושלמת הוא יציג לכם זאת. אם לא –  הוא יראה לכם בדיוק מהן הדברים שצריך לתקנם:

 

אלה הם הדברים שעלולים להכשיל את האתר שלכם בבדיקה

  • טקסט קטן מידי – הטקסט חייב להיות ברור לקריאה מבלי שהמשתמש יאלץ לעשות זום  ולהתאמץ יותר מידי. בחרו גודל שאינו נראה גדול מידי במחשב השולחני ואינו נראה קטן מידי בגלישה דרך המכשיר הנייד.
  • תוכן רחב מידי – הקפידו על רספונסיביות. על האתר להתאים את עצמו אוטומטית לכל גודל של מכשיר בין אם מדובר בשולחני או נייד. גם במקרה הזה, אם המשתמש יאלץ לנדוד ימינה ושמאלה –  זה לא יועיל לקידום.
  • מרחק בין לינקים – חשוב מאוד שהמרחק בין לינקים וקטגוריות יהיה מספיק רחוק כל מנת שהמשתמש ילחץ עליהם בנוחות במקום ללחוץ על 2 אופציות בפעם אחד וכך ליצור בלגן.

 

אז עם מקדם אתרים מנדנד לכם לפנות לבונה אתרים ולבקש ממנו להתאים את האתר למכשירים הניידים –  הקשיבו לו ואל תדחו זאת למועד מאוחר יותר. אחרת אתם עלולים להיפגע בחיפוש בסלולר.

Call Now Button