8 שיטות שיווק שיזניקו את העסק שלך

 

כל בעל עסק יודע כי מערך שיווקי טוב הוא הכרחי להצלחת העסק, ולשמירה על שגשוג לאורך זמן. לפניכם סקירה קצרה של 8 דרכים ושיטות שיווק שיעזרו להזניק את העסק שלכם, להגדיל את קהל הלקוחות, ולשמור אצלכם את הלקוחות הקיימים. השיטות מחולקות לשיטות אונליין – מבוססות תקשורת מחשבים, ולשיטות אופליין, מבוססות אינטראקציות אנושיות ומוצרי קידום מכירות.

שיווק אונליין

קידום אורגני – קידום אורגני משמעו נקיטת כל האמצעים ליצירת מוניטין, נוכחות ומיתוג ברשת, והפיכת האתר של העסק לאחת התוצאות הראשונות ברשימת תוצאות החיפוש. לשם כך צריך שהאתר יהיה איכותי, שיעלה במהירות, ושהניווט בו יהיה נוח וברור. כמו כן, חשוב שתהיה באתר תנועה משמעותית של גולשים, שיהיה בו תוכן רלוונטי המתעדכן כל הזמן, ושיעמוד בסטנדרטים של קהל היעד ושל גוגל. קידום אורגני מוצלח ייצר מוניטין טוב לעסק, ויהפוך את מוצריו למותגים נחשבים.

• תוכן איכותי לבלוג באתר – בלוג איכותי מביא לתנועה של גולשים, ולפעילות באתר. על מנת שהבלוג יהיה פעיל, יש לדאוג להעלות אליו תוכן משמעותי, מדויק ורלוונטי, המתעדכן בתדירות גבוהה.

• קידום ממומן בפייסבוק וגוגל – גוגל ופייסבוק מציעות כלי פרסום שונים, ביניהם פרסום מודעות ובאנרים, מעקב אחר תוצאות מסע הפרסום ועריכת השינויים המתבקשים, ועוד. קידום ממומן בגוגל ופייסבוק מאפשר להעביר מסרים שיווקיים במהירות, וכן חופש וגמישות בבחירת תוכן המודעות

• ספרון דיגיטלי במתנה – כמו רוב בני האדם, גם הלקוחות הפוטנציאליים שלך אוהבים לקבל מתנות.

דרך טובה להשאיר רושם מתמשך בתודעת הגולשים היא הענקת ספרון דיגיטלי למי שמשאיר את פרטיו באתר, ובכך להרחיב את קהל לקוחותיכם, ולהפיץ את המידע על המוצרים המיוחדים של העסק.

שיווק אופליין

• המלצות מפה לאוזן– אין כמו לקוח מרוצה, אשר ממליץ על העסק או השירות שלך לחבריו.

• חלוקת מתנות ממותגות לכנסים – מוצרים ממותגים הם אמצעי שיווק יעיל ביותר. חלוקת מתנות לכנסים מאפשרת לכם להישאר בתחום מבטם של לקוחות שכבר ידוע שהביעו עניין בתחום בו אתם עוסקים, ולכן סביר להניח שירצו לרכוש מתישהו אחד ממוצריכם. כיום ניתן למתג כמעט כל מוצר, ותוכלו לבחור פריטים ממותגים שיהיו ייחודיים ושימושיים, ויתאימו הן לליין של מוצרי החברה, והן לקהל היעד.

• פרסום באמצעות מגנטים – חלוקת מגנטים לעוברי אורח או לתיבות הדואר מאפשרת לכם לחשוף קהל רחב למוצר או לשירות שאתם משווקים. כמו כן, חלוקת מגנטים מאפשרת לכם להתמקד באזורים רלוונטיים, כמו שכונה מסוימת או יישוב ספציפי. כשיש מגנט נאה וברור של העסק שלכם על המקרר, הסיכויים גבוהים שכשהשירות שלכם יהיה דרוש, הלקוח הפוטנציאלי יתקשר אליכם.

• שימור לקוחות קיימים – את הלקוחות הקיימים שלכם אתם רוצים לשמור, לכן מומלץ להקים מועדון לקוחות, לצ'פר לקוחות קיימים במבצעים והטבות, ולפרסם מידע על מוצרים חדשים ומבצעים.

Call Now Button