שימוש בתוצאות החיפוש של הנייד כחיזוי התוצאות הרגילות מהמחשבים הנייחים

 

אחד מהלקוחות שלי נהג להתקשר אלי ולומר: "האתר הולך לרדת למקום ה -3.  שים לב! צריך לעשות משהו".

"למה אתה חושב ככה?" שאלתי אותו.

"כי זאת לא הפעם הראשונה. אני תמיד רואה את הירידה קודם בנייד ואחרי זה בנייח. צריך לעשות משהו…"

השיחה הזו התנהלה במהלך המחצית הראשונה של 2016. מכיוון שזה קרה במהלך תקופה של גוגל דאנס, שנכון לכתיבת שורות אלה עדיין נמשכת ומשפיעה על לא מעט תחומים, לא ייחסתי להנחה שלו משמעות. האתר שלו היה לפעמים יציב במקום 2 ולפעמים ירד ל 3 ו ל 4. היו ימים שהוא רקד במהלכם בין מקומות 1 עד 4 כך שכל עניין החיזוי שמה שקורה קודם בנייד קורה מאוחר יותר בנייח לא נראה לי כמשהו שצריך לתת לו התייחסות קבועה. מה גם שהמיקומים מהנייח והנייד שונים זה מזה במקרים רבים, כי כידוע, זה תלוי, בין היתר, ממיקום המכשיר הנייד.

בהמשך, נוכחתי  לדעת שבאמת הלקוח צדק. בערב יום א' הוא התקשר אלי לומר לי שוב שהאתר ירד למקום 4 מהנייד בעוד שבנייח הוא היה מקום 2. ולמחרת, זה באמת קרה, האתר ירד למקום 4. אז מה קרה? בוט הסריקה של הנייד הגיע תמיד לפני בוט הסריקה מהנייח.

הרשו לי קצת לסטות מהנושא ולדבר על 2 שינויים משמעותיים שעשיתי באתר שלי לאחרונה:

מעבר ל https: ביום חמישי, 22.06.17 החלטתי להעביר את האתר שלי מ Http  ל Https. מכיוון שחששתי לעשות את זה בעצמי הפקדתי את המשימה בידיהם של לאון דייטש ואלירן רייבר מ Best Seo. בכל אופן  מי שלא עושה את המעבר הזה,  בכרום האתר שלו יוצג כלא מאובטח. גוגל הכניסו את העניין הזה לתוקף מינואר 2016. מדוע לא עשיתי את זה עד עכשיו? כי האמנתי שמי שאין לא אתר שקיימת בו הרשמה או מכירה –  לא צריך לעשות את זה. בסופו של דבר ידעתי שאכנע ואעשה את זה. השינוי יצא לפועל אחרי שקראתי את המאמר הזה.

שינוי תיאור: מידי פעם. אני מרענן את נתוני המטא בדף הבית שלי. החלטתי הפעם לנסח מחדש  את התיאור. יחד עם השינוי עשיתי טעות די דבילית. הורדתי בלי לשים לב, את הביטוי המרכזי של התחום שלי "קידום אתרים" והשארתי רק את המילה קידום. נכון לרגע ביצוע השינוי, האתר היה במקום ה 4 במילה זו. כעבור כמה שעות האתר צנח למקום 10. בהתחלה חשבתי שזה הריקוד הרגיל אבל אז הבחנתי שהורדתי את הביטוי המרכזי מהתיאור ושכנראה שזה קרה בגלל זה.

תופעה מוזרה

תוך כדי שאני קולט מה גרם לירידה, בדקתי את העותק השמור של האתר שלי וגיליתי משהו מוזר. בהתחלה חשבתי שיש לי חור בהשכלה אז פרסמתי על זה פוסט בקבוצת קורס קידום האתרים של עמית מלכי (אצלו למדתי SEO ). כתבתי שם  שגיליתי משהו מוזר. גוגל הציג את התיאור החדש בדף הבית ב 24.06. אבל בעותק השמור של האתר, היה כתוב שהוא נסרק בפעם האחרונה ב 21.06.17 .

ככה היה כתוב גם בגרסה המלאה, גם בגרסה הטקסטואלית וגם כשלחצתי על הצג את המקור. ולמרות זאת –  גוגל הציג את התיאור החדש שלי. אז איך בדיוק קורה שהאתר לא נסרק ע"י גוגל ובכל זאת התיאור החדש מוצג? לא היה לי מושג ירקרק.

שאלתי אל חברי לאון דייטש: מה יכול לגרום לזה. התשובה שלו הייתה: "גוגל סרק את האתר, אבל הוא לא הספיק להכניס אותו לקאש עדיין". נשמע הגיוני.

 

הדבר הבא שעשיתי היה שוב לשנות את התיאור: מה שעשיתי היה להחזיר את הביטוי קידום אתרים לתיאור.

אחרי שהחזרתי את הביטוי המרכזי שלי לתיאור – השינוי נקלט תוך כמה שעות. אבל השינוי נקלט אך ורק בניידים. בעוד שבמחשב הנייח הוצג התיאור הקודם, בסלולארי שלי הוצג התיאור החדש. ומה קרה? האתר חזר למקום 4 בסלולר ואילו בנייח הוא נשאר במקום 10.

כך הוא נראה  מהנייח (מקום 10)

 

וכך הוא נראה מהנייד (מקום 4)

 

 

אגב: במהלך כתיבת המאמר הזה, בדקתי שוב ושוב את תוצאות החיפוש מהניידים ובעוד שבנייחים האתר נשאר במקום  10, בבדיקה מהנייד הוא הופיע כמה פעמים במקום 4 ואחר כך הופיע במקום ה 8.  בבדיקה מהניידים המשיך להופיע הטייטל האחרון שעשיתי ואילו בנייחים המשיך להיות מוצג הטייטל הקודם.  כך שבאמת אפשר לפעמים להשתמש בתוצאות הנייד כחיזוי לתוצאות מהנייחים.

 

נשלח ב בלוג
Call Now Button