מדוע בלוג איכותי ומעודכן יעזור לך בשיווק באינטרנט

בלוג. בוודאי נתקלתם במילה הזאת, בלוג, בלוגים, בלוגרים. סביר להניח שגם בגדול אתם מבינים שלכתוב בלוג אומר לכתוב חוויות, חוות דעת וכו'. זה נכון, ללא ספק. אבל בכל הקשור לשיווק באינטרנט, כולל קידום אתרים, כתיבת בלוג באתר שלכם, זאת אחת הדרכים היעילות ביותר לשיווק העסק.

 

בלוג, כפי שאתם כבר יודעים, יכול לעמוד בפני עצמו, או כחלק מאתר אינטרנט. בלוגרים רבים מתפעלים בלוג שמשמש אותם לסוג של ״יומני היקר״, בו הם כותבים את חוויותיהם ומוכנים לשתף עם ההמונים. בלוגרים אחרים כותבים בלוג ביקורות על ספורט, מוזיקה, קולנוע ושאר הדברים שמעניינים אותם. לרוב, בלוגרים כותבים בשביל ההנאה שלהם. לחזקים מביניהם, אלו שהצליחו לסחוף אחריהם קהל רב של קוראים, הבלוג משמש גם כפלטפורמה לעשיית כסף, כמו למשל על ידי מכירת שטחי פרסום, או סיקור חיובי של מוצרים שחברות שונות נותנות להם לנסות. ההנחה היא שבלוגר פופולארי שיקבל תשלום מסויים או אפילו שימוש לטווח ארוך בחינם באותו מוצר, שווה הרבה יותר מאשר סתם לזרוק כסף על פרסומות, דרך אגב, אותם בלוגרים משקיעים הרבה בשיווק באינטרנט ובאתר שלהם בכלל. הקוראים של אותו בלוגר מרגישים איזושהי קירבה והזדהות אליו, שכן הכל הרבה יותר אישי, ולכן כאשר הוא ימליץ להם להשתמש במוצר מסויים, הוא בהחלט יכול להכניס יותר עניין בקהל קוראיו, וכך להביא לעלייה במכירות, לעיתים יותר מפרסומות.

 

בעלי עסקים שמעוניינים לבנות אתר לעסק, מוכנים להשקיע כסף בבנייתו, אבל לא בהכרח יש להם מושג לגבי עולם השיווק הדיגיטלי, והם לא מבינים את החשיבות של בלוג פעיל שמתעדכן בצורה שוטפת בתוך האתר שלהם. פעמים רבות ניתן למצוא בעל עסק שמגייס לבניית האתר שלו איש מקצוע. אותו בונה אתרים מרים לו אתר ברמה גבוהה, ובעל העסק משוכנע שבכך הסתיימה העבודה, עכשיו יש לו אתר באינטרנט והלקוחות והעסקאות יתחילו לזרום כמו מים.

 

עובר יום, יומיים, שבוע ובעל האתר רואה שאין שום שינוי בעסק. הלקוחות לא מגיעים דרך האינטרנט, ואותו עמוד צור קשר, או מכירות, נשאר יתום ללא פעילות. מחליט בעל האתר להיכנס לאתר שלו כדי לראות שהכל תקין, אך הוא לא נכנס דרך כתובת url שהוא מכיר, אלא על ידי שימוש במנוע החיפוש של גוגל, והפלא ופלא הוא לא מוצא את האתר שלו בעמודים הראשונים. הוא מנסה מספר מילות חיפוש והתוצאות לא מניבות כלום. מה עושה בעל האתר ברגע הראשון לאחר שהוא נרגע? מבין שיש בעיה. חופר קצת באינטרנט, מחפש פתרונות ומגלה את עולם קידום האתרים.

אתר בלי בלוג הוא את מת

אתר בלי בלוג הוא את מת

נפגש בעל האתר עם אותו מקדם, שמסביר לו שעל מנת לשפר את תוצאות החיפוש של האתר יש להתניע, להתחיל לעבוד ולבצע אופטימזיציה און סייט ואוף סייט. מקדם מקצועי מעבר לפן הטכני, גם יודע כי על מנת לקדם אתר בצורה טובה ולחזק מילות מפתח, יש להזרים לתוכו ערימות של תוכן. אותו בעל עסק, שהיה משוכנע שהעבודה על האתר הסתיימה ברגע שהאתר עלה לאוויר, מבין כי למעשה העבודה רק התחילה. תוהה אותו בעל אתר, איך מזינים עכשיו את התכנים ותחת איזו קטגוריה מוסיפים את כל המאמרים החדשים וככה, בעזרת איש מקצוע, הוא מבין שהוא חייב להוסיף בלוג באתר שלו. אותו בלוג שבאמצעותו אפשר יהיה להתחיל לקדם מילות מפתח בצורה מאסיבית, אך איכותית, בלוג שמתעדכן על בסיס קבוע וכזה שניתן באמצעותו להגדיל את החשיפה האורגנית של האתר.

 

מה היתרונות של כתיבת בלוג באתר?

 

קידום האתר בצורה אורגנית- אם יש לכם אתר מדהים, יפה ומושקע, גם אם תיקחו מקדם אתרים סופר מקצועי, שידע בדיוק איך, למה ולאיזה גדלים לשנות את הכותרות, היכן להוסיף אותן, איך לבנות קישורים ולהבליט את מילות המפתח שאתם מעוניינים להופיע בהם בחיפוש בגוגל, אם לא תיתנו לו את המפתחות להזנת תכנים על בסיס קבוע יהיה קשה לאתר להתברג. דמיינו שאתם אתר חדש, ורוצים להתמודד על מילת מפתח שהיא פופולארית בצורה בינונית. גם אם מקדם האתרים יעשה את כל הדברים שדיברתי עליהם מקודם, בצורה מושלמת, למה נראה לכם שדווקא האתר שלכם יעבור בתוצאות החיפוש אתרים ותיקים ממכם עם תוכן מעודכן? כנראה שיהיה לכם קשה מאוד לעקוף אותם. לכן, תפעול בלוג בצורה שוטפת, כתיבת מאמרים חדשים על בסיס קבוע סביב הנושא אותו אתם רוצים לקדם, הדגשת מילות המפתח בצורה נכונה ואתר דינאמי שמתחדש כל הזמן, יגבירו בצורה ניכרת את סיכויי האתר שלכם לטפס גבוה בתוצאות החיפוש.

 

חשיפה לקהל שלא בניתם עליו- במידה ויש לכם בלוג פעיל ומעודכן באתר, שמדבר על נושאים וחדשות חמות מהתחום הרלוונטי לעסק שלכם, קיימת האפשרות כי גולשים ולקוחות פוטנציאליים יכנסו אליו, יקראו, יתרשמו מהתכנים שלכם וכאשר הם יתקלו במאמר שמדבר אליהם והם יודעים כי הוא רלוונטי גם לחברים שלהם, יש סיכוי כי הם ישתפו אותו ברשתות החברתיות, יגידו לחברים שלהם "הנה על זה דיברתי, תקראו את זה", ואותם חברים יכנסו גם הם לאתר שלכם, מה שיביא לתנועה איכותית לאתר (דבר שגוגל מזהה ואוהב ומשפר את סיכוי האתר להתקדם). האפקט של חשיפה כזאת היא שעכשיו חברים של אותם לקוחות פוטנציאליים נחשפים, בלי ששילמתם על פרסום לאתר שלכם, וגם הם, במידה והם מוצאים את התוכן רלוונטי אליהם, הופכים להיות לקוחות פוטנציאליים לעסק שלכם.

 

אתר דינאמי וחי- ברגע שיש בלוג פעיל באתר שלכם, יש לגולש סיבה מספיק טובה לחזור ולבקר באתר שלכם מספר פעמים. תנסו להיזכר בכמות הפעמים שראיתם אתר סטאטי ויבש שמוכר מוצר מסויים מתחום שמעניין אתכם. נכנסתם אליו פעם פעמיים, ראיתם שכלום שם לא משתנה והכל אותו דבר, סביר להניח שלא חזרתם לשם מאז. ברגע שאתם חוזרים שוב ושוב לאתר, האפקט שנוצר הוא, שגוגל מבין שהאתר רלוונטי לגולשים, מה שעוזר לקידומו במנוע החיפוש ובכל כניסה שכזאת, לקוחות פוטנציאליים יכולים להשאיר פרטים או לבצע רכישה.

 

הדגש החשוב ביותר

 

אם החלטתם שאתם רוצים לתפעל בלוג באתר שלכם, הגעתם למסקנה הנכונה, אבל שימו לדב לדגש הבא- תוכן לשם תוכן לא שווה כלום. התכנים שאתם מעלים בבלוג שלכם חייבים להיות איכותיים, אינפורמטיביים, ברוב המקרים אפילו לא מכירתיים ויחד עם זאת, חייבים לתת ערך מוסף לגולש. גולש שיקרא את התוכן שלכם ויבין שאתם מנסים לדחוף לו מוצר לגרון, יעזוב מהר את האתר (מה שמוסיף לאחוזי נטישה שגוגל לא אוהב, דבר שפוגע במיקום האתר) ואתם תפספסו לקוח פוטנציאלי. גולשים שרואים תוכן איכותי, אינפורמטיבי ומעניין, עשויים לשתף אותו, והערך המוסף שהם מקבלים, עוזר להם להרגיש קרובים יותר לאתר, מה שמקנה להם תחושה שזה עסק מקצועי ואתר ששווה לקנות ממנו כי הם סומכים עליו.

 

נשלח ב בלוג
Call Now Button