איך להגביר את הסיכוי לקבלת יותר פניות איכותיות

100 פניות ביום שלא מובילות להמרות יכולות לבזבז לכם את הזמן. ישנם כמה דרכים בעזרתן אפשר לסנן פניות לא רלוונטיות ולעודד פניות איכותיות. גם אם זה אומר שכמות הפניות תרד –  זה עדיין שווה את המאמץ כי כמו שהקלישאה אומרת, תמיד עדיף איכות מאשר כמות. 

בחודש הראשון שלי, כאשר התחלתי לעבוד בתחום ה SEO, המעסיק שלי ביקש מאחת העובדות ליצור קשר עם בעלי עסקים על מנת להציע להם שירות  קידום אתרים אורגני. באותו הרגע, לא הבנתי מה הטעם. האתר של העסק היה בדף הראשון ויצר מעל 10 פניות מלקוחות מתעניינים מידי יום. רק כאשר התחלתי לטפל בעצמי בפניות האלה, הבנתי מדוע הוא התעקש עם פניות יזומות. רובן היו לא איכותיות. כלומר –  המתעניינים לא הפכו ללקוחות.

רוב הפניות בעולם קידום האתרים הן פניות של לקוחות שרוצים להשוות מחיר ולהבין טוב יותר מה השירות כולל. חלק מהפניות הן בנושא ייעוץ קידום אתרים. כשמדובר בכמה שאלות פשוטות, לא מעט מקדמים ישמחו לייעץ בחינם. אבל לפעמים מדובר בשיחה אינסופית שלא מובילה לשום מקום, היא מבזבזת את זמנו של המקדם ולא יוצא לו ממנה שום דבר.

בכל אופן, אחוז ההמרה בעולם ה SEO הוא די נמוך. מדוע? כי מדובר בשירות יקר יחסית והשקעה לטווח ארוך. זה נכון גם לגבי תחומים רבים אחרים, אבל אני לא רוצה להתפזר יותר מידי. המטרה בפוסט הזה הוא לדבר על הגברת הסיכוי ליצירת פניות איכותיות וזה לא משנה אם יש לכם עסק לחיתולים למבוגרים או שאתם מספקים שירותי תוכנה לתאגידים.

בפוסט זה אני מתייחס אל ורק לקידום אתרים אורגני ולא לממומן. אז אם אתם רוצים לייעל את הפניות, כך תעשו זאת נכון:

סננו את קהל היעד שלכם כבר דרך הכותרת והתיאור לגוגל

לא רוצים לקבל פניות של בעלי עסקים עם תקציב נמוך מידי? לא יכולים לתת שירות לחברות גדולות? –  אפשר להימנע מפניות כאלה ע"י הפעלת הגדרה מדויקת של קהל היעד שלכם.

  • ציינו לאיזה סוגי עסקים אתם מספקים שירותים – כבר מהטיילים תנו למחפשים להבין למי אתם רוצים לתת שירות ולמי לא. למשל אם אתם מעוניינים לתת שירות אך ורק בתקציבים גדולים –  הגדישו זאת בכותרת. למשל: "שירות למוסדות ולחברות". אם אתם רוצים לתת אך ורק שירות לבעלי עסקים קטנים מכיוון שלקוחות גדולים הם פשוט עניין שגדול עליכם  – ציינו זאת: "שירות לבעלי עסקים קטנים  ובינוניים".
  • מחיר – זהו גם סנן פניות טוב. לא מעוניינים לתת שירות לבעלי עסקים מתחת לתקציב מסוים? ציינו טווח מחירים כבר או "החל מ-".

 

ובכל זאת המצב עלול ליצור בעיה: סינון פניות דרך הצהרה עם איזה עסקים אתם עובדים או הצגת מחירים עלול להבהיל לקוחות מכיוון שגם אם הלקוח מוכן להוציא תקציב קטן, אין זה אומר שאי אפשר לשכנע אותו להגדיל את התקציב לאחר הפניה שלו או בהמשך התהליך. קחו זאת בחשבון וחשבו את הסיכון ביצירת סינון כזה.

הקפידו לבדוק שהאתר שלכם משדר מסר נכון

סינון פניות לא חייב להיות אך ורק דרך המלל. ישנו מסר שעובר דרך האתר עצמו שיכול לעשות את הסינון יפה מאוד.  בעבר הייתה לי בעיה עם לקוח: הוא היה ממוקם יפה מאוד בכל המילים המרכזיות שלו בדף הראשון. היו אלפי כניסות לאתר אבל מעט מאוד פניות. ניסיתי להבין מה הבעיה והגעתי למסכנה שלמרות שהאתר מייצר כניסות –  ישנן מעט פניות כי האתר משדר יוקרה ואנשים נבהלים ממנו. הוא בחר להציג פרויקטים שהוא עשה בתקציב גבוה הן למגזר העסקי והן למגזר הפרטי וזה מה שהבריח אנשים שפשוט נכנסו לאתר והיו בטוחים שאין שאם כל הכבוד למקצועיות שלו  – הם לעולם לא יוכלו להרשות לעצמם את שירותיו. העיצוב של מתחריו בדף הראשון היה הרבה פחות יוקרתי. המטרה שלו ושל מתחריו הייתה כמובן לקחת פרויקטים עם תקציב כמה שיותר גדול, אבל כאשר האתר משדר שרק אנשים עם תקציב מאוד גדול יכולים להפוך ללקוחות שלו, זה מפספס את המטרה. קיבלתי חיזוק להשערה שלי כאשר התברר שהוא הצליח לסגור עסקות דרך קמפיין הפייסבוק שלו מבלי שהאנשים בכלל ראו את האתר.

לבדוק מה המילים שמייצרות לכם פניות לא איכותיות – אנליזה היא חלק בלתי נפרד מכל פרויקט של קידום אתרים. זה אומנם יכול להיות קצת טרחני ובכל זאת, תבדקו איזה ביטויים גורמים לפניות פחות טובות. אני לא מתכוון רק למובן מאיליו, אם אתם לא רוצים לתת שירות זול, אז אל תקדמו את המילה "תיקון מזגנים בזול", אלה לביטויים פחות ממוקדים. זה יכול להיות למשל ע"י הימנעות ממילים מקידום מילים שמובילות לפרויקטים קטנים. למשל "יעוץ עסקי לעסקים קטנים" אומנם יביא תנועה לאתר שלכם, אבל אם לא בא לכם לעבוד עם תקציב נמוך –  אין טעם לקדם סתם אתר כדי ליצור כניסות שיובילו לפניות לא רלוונטיות. אבל לא תמיד פניות לא איכותיות מגיעות ממילים שקל לסנן אותן ולכן כדאי לעשות מחקר, ולשאול אנשים איך הם הגיעו אלכם.

אתן לכם דוגמא: יצר איתי קשר בעל אתר שמספק שירות בניית אתרים. הוא אמר לי שהוא לא מעוניין להיות מקודם על המינה "בניית אתרים". הוא טען שבעבר האתר שלו הופיע המילה בדף הראשון עם המילה הזו אבל רוב הפניות היו לא איכותיות וסתם בזבזו את זמנו. רוב הפניות הגיעו מאנשים שרצו לקבל הצעת מחיר, ולאחר שקיבלו הם פשוט נעלמו. לטענתו, דווקא ממילים פחות תחרותיות, הגיעו פניות יותר איכותיות.

הקפידו על קידום מקומי   – כאשר התחלתי לקדם בעל מקצוע מסוים, ניקח כדוגמא את מקצוע המנעולנות, אמרתי לו שאין כל טעם לקדם את המילה "מנעולן" כמילה עיקרית בתהליך הקידום אלא כאחת המילים בעדיפות אחרונה. למה אני מחליט לוותר על המילה הכי מבוקשת בתחום שלו? לא, זה הפחד  מהתחרותיות, אלא חוסר הרלוונטיות. הרי מדובר במנעולן בצפון הארץ. שרוב האוכלוסייה ממוקדת במרכז, ולכן אין טעם לקדם את המילה בראש סדר העדיפויות. אם הוא היה מנעולן במרכז, בהחלט היה בכך צורך. כאשר רוב האוכלוסייה מרוכזת במרכז, הוא הרי לא יטרח להגיע מהצפון למרכז כאשר יתקשר אליו לקוח מתל אביב שהקליד בגוגל את הביטוי "מנעולן" זאת לא תהיה פניה איכותית כי הוא לא יגיע מהצפון למרכז. מה שחשוב לעשות במקרה שלו הוא להשקיע את האסטרטגיה בקידום מקומי. קודם כל לפי ביטויים שקשורים לעיר שלו, אחר כך לערים השכנות ולאחר מכן לאזור כולו.

קטגורית תשובות לשאלות נפוצות באתר

רוצים להימנע משאלות על המוצר או השירות שלכם? זהו את השאלות הנפוצות ביותר, כתבות מאמר ממוקד שבפורמט  שאלות ותשובות והציגו אותו במקום בולט בדף הבית ואפילו בתפריט הראשי אם אפשר. אנשים עדיין יתקשרו לשאול אתכם שאלות שאת התשובות עליהם ניתן למצוא באתר, ובכל זאת זה יעזור לכם לצמצם באופן משמעותי פניות שלא מועילות לקידום העסק שלכם.

נשלח ב בלוג
Call Now Button