דברים שכדאי לדעת לפני שנותנים אור ירוק לקמפיין ממומן בגוגל

כאשר בעלי אתרים מבינים שקידום אתרים אורגני הוא השקעה לטווח ארוך שיכולה להביא תוצאות לכל הפחות לאחר כמה חודשים ולא באופן מיידי הם מתחילים לבדוק את אופציית ה PPC. ע"י ניהול נכון, קידום ממומן יכול להביא תוצאות מהיום למחר. רגע לפני שאתם נותנים אור ירוק למקדם האתרים שלכם כדי לכם לקחת בחשבון את הטיפים הבאים.

1. תוודאו שמדובר במקדם מוסמך גוגל – אף על פי שכל אחד יכול להריץ קמפיין ממומן בגוגל אפשר להיות מיומן בעבודה ללא הסמכה, בכל זאת כדאי להעדיף מקדם שעבר את ההסמכה של גוגל וקיבל את התעודה. זה אומר שהוא למד את החומר לעומק בוודעות, התנסה וגם עבר את מבחן ההסמכה. זוהי חותמת איכות רצינית שלא רק יכולה לתת לכם ביטחון שמדובר במומחה,אלא גם להסיק מכך שזהו חלק מרכזי מהעבודה שלו.

2. זמינות – כאשר מחפשים שירות פרסום בגוגל, קל ונוח לקבל הכל במקום אחד. אבל למרות הנוחות הזו, לא תמיד זה יעיל. ישנם לא מעט פרילנסרים או חברות שלוקחים יותר מידי פרויקטים כך שהיעילות נפגעת. בררו את הזמינות של ספקי השירות, תראו עד כמה הם פנויים לפרויקט הזה כדי שלא ייווצר מצב שהקמפיין שלכם מוזנח. תבקשו לוח זמנים לביצוע חקר מילות מפתח, כתיבת התוכן ובניית דפי הנחיתה.

3. מומחיות ספציפית – לא כל מי שנחשב למומחה קידום אתרים אורגני הוא בהכרח מבין גדול ב PPC אם כי יש לא מעט אנשים שעושים זאת בהצלחה. לכן חשוב לברר שמדובר בפרילנסר או חברה מנוסה בתחום. יש לוודא שלא מדובר בשירות על הדרך רק כדי לשכנע כדי שהם לא  יאבדו אתכם כלקוחות קידום אורגני. בחברות SEO למשל יכולים לטפל בכם שני מומחים שונים, אבל לא כל פרילנסר הוא מומחה גם באורגני וגם בממומן. עדיף לפצל את העבודה בין גורמים מאשר להתפשר על איכותה בגלל שהשירות ניתן במקום אחד.

4. אל תוותרו על חקר מילות מפתח מעמיק – לא אחת נתקלתי באנשים שפנו אלי לאחר שהפסיקו את הקידום הממומן, במטרה לקבל שירות קידום אתרים אורגני. כאשר ביקשתי לראות את חקר המילים שנעשה לטובת הקידום הממומן, הם אמרו שמעולם לא נעשה חקר מילות מפתח לצורך עבודה זו. הם פשוט נתנו למקדם את המילים שהם רוצים שהאתר יופיע בהן ושם נסגר הסיפור. חשוב להבין: ללא חקר מילות מפתח, אי אפשר באמת ליצור קמפיין אפקטיבי. הקפידו על כך מול המקדם שלכם. כמו כך, חשוב להקפיד על פיתוח חקר המילים ע"י שימוש בשאלות מפתח כמו גם לנצל את הנתונים שמקבלים דרך כלי מנהל האתרים בסעיף שאילתות חיפוש.

5. דף נחיתה איכותי – חשוב מאוד שדף הנחיתה יהיה קצר, ממוקד וקולע למטרה. רצוי אפילו להגיע למצב שאין בו גלילה. בהרבה מאוד מקרים עדיף יהיה למקד את הקמפיין על דף נחיתה ולא על דף הבית של האתר או הקטגוריה. יחד עם זאת, אם מדובר למשל באינדקס של בעלי מקצוע – כמובן שכל מודעה תפנה לרשימת בעלי המקצוע באתר. אבל כאשר מדובר בפרויקט נדל"ן למשל – דף נחיתה נפרד מהאתר יעשה עבודה טובה יותר. כמו כן, הקפידו על יצרת קשר קלה ופשוטה כמו גם על התאמה למובייל.

6. שיפור CTR – על המקדם שלכם להיות עם האצבע על הדופק כל הזמן ולדאוג לשיפור אחוז ההקלקות על המודעות שלכם. אחרת מדובר בבזבוז זמן מוחלט. שלבו זאת בהסכם ההתקשרות אתו.

7. קמפיין על חשבון הגוגל שלכם – חשוב מאוד שהקמפיין יתנהל על החשבון שלכם לא רק על מנת שיהיה באפשרותכם לצפות בנתונים בכל עת, אלא גם כאשר תרצו להעביר את הניהול למקדם אחר- לא תהיה לכם בעיה לעשות זאת. לא אחת קורה שהמקדם פותח את הקמפיין על חשבון החברה וטוען שהוא לא יכול לעביר את הגישה כי יש עליו עוד פרויקטים של החברה.

8. השאירו לעצמכם פתח לעזוב בכל רגע – הימנעו מחתימה על חוזה לפרק זמן מסוים. השאירו לעצמכם אפשרות לעזוב בסוף כל חודש. לא אחת קורה שלבעל העסק נגמר התקציב מהר מכפי שהוא ציפה או שהוא החליט לנתב את התקציב למקור אחר. חתמתם על חוזה שנתי או חצי שנתי על שירות אורגני? זה לא אומר שזה חייב להיות תקף גם לגבי PPC.

9. חשוב לבקש דוח חודשי – כדי לדעת מה בדיוק נעשה לטובת הקמפיין ומה בדיוק המצב רצוי לבקש דו"ח עבודה מפורט בסוף כל חודש. לדעתי שקיפות היא לא פריבילגיה, איך עניין מאוד בסיסי שזכאי לו כל לקוח.

10. הימנעו מפעולות זדוניות על המתחרים – אל תקליקו בכוונה על המתחרים שלכם כדי לשרוף להם כסף. זה מיותר. גוגל יכולים לזהות פעולה כזו. לרוב הלקוח שזה נעשה לו יקבל את כספו בחזרה. אל תבזבזו את הזמן על כך ובטח שאל תתנו את הקמפיין למקדם שאומר לכם שהוא יעשה את השטות הזו.

נשלח ב בלוג
Call Now Button