בעיות שנוצרות באתרים לאחר החלפות רבות של מקדמים

אם אתם נוהגים להחליף מקדם יותר מאשר את הגרביים שלכם, סביר להניח שעם הזמן נוצרות לא מעט בעיות באתר. סביר להניח גם שיתפתחו לא מעט תקלות בקידום עצמו.

 

בעלי אתרים רבים לא נותנים אמון במקדמי אתרים. חלקם בצדק רב מכיוון שהם נכוו אצל חברות קידום אתרים שלקחו את הכסף שלהם ולא עשו בתמורה כלום. במקרים אחרים אי תיאום ציפיות ואי הבנת התחום הוא זה שמוביל לבעיות. בכל מקרה, לא משנה מה הגורם, בעלי אתרים רבים מחליפים מקדמים פעם בשנה או פעם בחצי שנה בתקווה שנותן השירות הבא, יעשה את העבודה בצורה טובה יותר. הבעיה היא שהם לא מודעים לבעיות שעלולות להיווצר כתוצאה מכך. כדאי שתכירו כמה מהן.

מזבלה של קישורים פנימיים

הרעיון לפוסט הזה צץ לי לאחר שהתחלתי לעבוד על אתר שקידמו אותו לפני לפחות 3 חברות קידום אתרים אחרות. מצאתי בתוכו כל-כך הרבה זבל, שהיה צריך טרקטור בשביל להסיר הכל. כל חברה בנתה קישורים פנימיים חדשים כדי לחזק דפים מסוימים  דרך דפים קיימים, למרות שהיו קודם לכן  לא מעט קישורים בכל דף אפשרי. כך נוצר מצב שבסוף מאמר כלשהו יש 4 קישורים ללא כל הצדקה. במקום לבנות קישורים פנימיים מדפים חדשים, הם בנו מקיימים כי הם ותיקים יותר. מדובר בספאם שכרגע אולי לא ממש מזיק, אבל אי אפשר לדעת מה יקרה בעתיד. בכל מקרה, זה לא נראה טוב כאשר האתרים נסרקים. בחרתי להוריד חלק מהקישורים הללו באופן הדרגתי ולהחליף אותה בקישורים פנימיים בדפים חדשים או דפים נטולי קישורים. בחלק מהמקרים פשוט שילבתי אותם מחדש בתוך המאמר בצורה שאינה ספאמית.

 קישורים חיצוניים

  • חזרה על אותן המקורות בתהליך ההחלפה – מומחה קידום אתרים ידאג לבדוק את הקישורים הנכנסים לאתר על מנת לוודא שאין בו קישורים מזיקים. אבל לא בטוח שכל מקדם יטרח לבדוק בכל פעם שהוא מחליף קישורים, האם כבר קיים קישור מאותו אתר שמציעים לו. כך קורה שהוא מבצע החלפה מול מקורות שכבר יש מהם קישורים לאתר הלקוח, במקום להשיג קישורים ממקורות חדשים. אז נכון, יש מקדמי אתרים שיאמרו שעוד קישור מאתר שכבר יש ממנו אחד יכול להביא רק תועלת. לדעתי, אני מאמין שעדיף לדאוג לגיוון במקום למחזור.

 

  • הסרת קישורים ע"י המקדם הקודם –  דיברתי על זה לא אחת. בהרבה מאוד מקרים כאשר האתר עובר למקדם חדש ומיד המקדם הקודם מסיר את הקישורים שהוא בנה. לפעמים אלה רק הקישורים מאתרי התמיכה שלו ולפעמים אלה כל הקישורים. זה יכול לפגוע במיקום האתרים. מה עושים? מכניסים סעיף בחוזה שאוסר על הסרת קישורים.

בעיות בהעברת כלי גוגל

מצאתי את עצמי רודף אחרי מקדמים אחרים במשך שבועות עד שהם העבירו לי את הגישה לאנליטיקס, כלי מנהל האתרים ומפות גוגל. כל אחד אמר שזה אצל המקדם שעבד לפניו. כמו כן, במקרים רבים מתעוררת בעיה חמורה יותר: ללקוח יש קמפיין אדוורדס, שנותן השירות הקודם פתח לו על חשבון העסק שלו. הוא לא יכול להעביר אותו הלאה. במקרה כזה צריך להתחיל את הקמפיין מאפס. חשוב מאוד לדאוג שאת הקמפיין שלכם פותחים על חשבון שמיועד רק לכם.

פרסום מאמרים באתר בנושאים שעליהם פורסמו מאמרים בעבר

ניהול תוכן הוא חלק חשוב מאוד. כל חודש צריך להזמין מאמרים גם לאתר וגם מחוצה לו. יחד עם זאת, לא כל מקדם אתרים יטרח לבדוק אם על הנושא שהוא רוצה להזמין עליו תוכן כבר נכתבו מאמרים בעבר. במקום לשלב מאמר איכותיים חדשים שיכולים להביא תנועה ממילות מפתח בזנב ארוך, טוחנים שוב את אותם הנושאים.

ביצוע שינויים לפי האני מאמין של המקדם שפוגעים באתר

כל מקדם והשיטה שלו. אחד עובד עם קישורים מאתרי תמיכה השני חושב שהם מזיקים. אחד קונה קישורים מאתרי חדשות, השני פוחד מעונש בגלל רכישת קישורים. אחד עובד בעיקר אם תוכן והשני בקושי מעדכן תוכן כי הוא בונה 20 קישורים לאתר כל חודש. בכל אופן כאשר משנים את דרך הקידום, זה יכול להשפיע לטובה על האתר אבל גם לרעה. למשל, מקדם שמחליט להוריד את כל הקישורים מאתרי התמיכה כי הם לא טובים מבחינתו. אולי הם לא ממש משפיעים, ומצד שני  אולי יש להם אפקט ולכן האתר יכול להיפגע לאחר ההסרה. הרי קידום אתרים הוא לא מדע מדויק ולכן אי אפשר לדעת בוודאות מה יקרה. כמו כן, גם מקרה של שינוי בתדירות פרסום התוכן יכול לפגוע. למשל מקדם אחד דאג לעלות 3 מאמרים כל שבוע. המקדם החדש עובד בשיטת מאמר אחד בלבד בשבוע. האתר מתעדכן פחות, וכתוצאה מכן, יכול להיות שגוגל יסיק שהוא כבר פחות עדכני ופחות רלוונטי מאחרים.

מחיקת מנהל האתר הקודם ויחד אתו כל הפוסטים

כאשר מקדם אתרים חדש מקבל את הגישה לניהול אתר וורדפרס, הוא דואג להסיר את המשתמשים הקודמים. לא אחת קרה שהם הוסרו יחד עם כל הפוסטים שהם כתבו. זה נכון שאפשר בלחיצת כפתור להעביר את כל הפוסטים על שם המשתמש החדש, אבל לא תמיד שמים לב לזה ופשוט מוחקים.

אי ביצוע אופטימיזציה לאתר כי כבר עשו זאת בעבר

לא משנה כמה מקדמי אתרים עבדו על האתר שלכם – תמיד יהיה מה לשפר. הגישה של אין מה לעשות אופטימיזציה לאתר שקודם בעבר אינה נכונה. לא אחת קיבלתי אתרים שעבדו עליהם 3-4 חברות קידום לפניי ולא היה חסר מה לתקן בהם. למעשה היו בהם בעיות קריטיות כמו תוכן כפול, ספאם מכל בחינה אפשרית ואפילו לורם איפסום הידוע לשמצה.

 

נשלח ב בלוג
Call Now Button