מה חשוב לדעת לפני בחירת חברת אחסון אתרים?

מאמר אורח מ: Host Fast

נושא אחסון אתרים הוא נושא רגיש לכולנו, בקרב מקדמי האתרים הנושא רגיש במיוחד בשל כמות האתרים שאנו נצרכים לאחסן אצל חברת אחסון אתרים כזאת או אחרת, במאמר זה נדבר על מספר דרכים חשובים שחובה לקחת לתשומת ליבנו בעת הרכישה. במהלך השנים האחרונות הינו צריכים לעבור מספר חברות אחסון ונתקלנו במספר כללים שנרצה לשתף אותם איתכם.

אנו לא נכתוב על שטחי הדיסק, התעבורה, ושאר הדברים כי אנו מניחים שאתם כבר מודעים לנושא.
אין טעם במריחה מיותרת.

.אחסון אתרים

שירות ותמיכה מצד חברות אחסון אתרים עבור מקדמי האתרים – כלל חובה!

למקדמי אתרים יש כמות יפה של אתרים, וכאן נמצאת הבעיה. כאשר אנו צריכים לתחזק כמות גדולה של אתרים אנו צריכים לעיתים את שירותי התמיכה של חברת האחסון, לעיתים מספר אתרים נופלים וזה יכול לגרום לנו לאי נוחות ואף לירידה במיקומים זאת במידה והנפילה היא ממושכת. רצוי לבדוק את השירות עם חברת האחסון, לעיתים חברות אחסון מבקשות מאיתנו לפתוח קריאה רק בשעות הפעילות, אך מה קורה עם אותם האתרים נופלים ביום שישי – שבת? במידה ולא תהיה תמיכה ייגרם נזק בלתי הפיך לאתר, כאמור הבוט של גוגל יכול לסרוק באותם ימים אלו את האתר, וכאשר האתר לא יהיה נגיש זה עלול לפגוע במיקומי האתר, ומלבד זאת מספר פעמים כאלו יכולים לערער את אמינות האתר מצד גוגל. אז כן רצוי שחברת אחסון אתרים תיתן לנו מענה בשעות חריגות שאתרי התמיכה ואתרי הלקוחות נופלים.

חברת אחסון אתרים מסוגלת להתמודד עם איומים שונים? – עדיפות עליונה!

מה לגבי פריצות והזרקת קודים זדוניים? ואף התקפות על האתר \ התקפות DDOS?  רצוי לבדוק האם לחברת אחסון אתרים יש את הכלים והיכולת לטפל בבעיה. לא לכל חברות האחסון יש את הטיפול הייעודי לבעיות אלו, וישנם כאלה שלא יוכלו לעזור לנו בזמן אמת שזה חסרון מאוד משמעותי שעלול לעלות לנו לא מעט כסף אצל חברות האבטחה השונות. (שירות צד שלישי)

תמיכה באתרי וורדפרס ברמה הבסיסית – פלוס אדיר!

ישנם חברות אחסון אתרים שאני מכיר ובאופן אישי שנתנו לי תמיכה בסיסית בנושא הוורדפרס, היתה לי לפני כמספר שבועות בעיית איטיות נוראית שגרמה לדפים של הלקוח שלי להיטען בצורה איטית מאוד, פניתי לחברת האחסון עוד לפני פניה למתכנת, והם בדקו לי בקפידה את האתר ומסתבר שמספר תוספי וורדפרס גרמו לאתר להיטען בצורה איטית. אז כן חברה זו עזרה לי וחסכה לי שעת תכנות = כסף. זו אחת מן היתרונות האדירות שמוציאים אצל חברות אחסון אתרים, אומנם זה נדיר אך זה אפשרי. לעומת חברות אחסון אחרות שאינן מספקות את התמיכה הזאת, שנקראת תמיכה מעבר. אומנם זה לא הכי קריטי אך זה בהחלט קונה אצלנו מספר נקודות.

4 כללים שכדאי לשים לב אליהם בעת בחירה של חברת אחסון אתרים:

  1. כמות שרתים – וודאו שיש לחברת האחסון מספר שרתים שמתארחים בחוות שרתים שונות, כלומר מספר כתובות אייפי, (C-CLASS) אולי בעתיד נרצה לאחסן את התשתיות שלנו על גבי מספר השרתים שחברת האחסון מציעה. במקום לאחסן מספר תשתיות אצל מספר חברות שונות זה עלול לגרום לנו כאב ראש ענקי. במילים אחרות במידה ואתם עונים על השאלה הזאת בחיוב, בעתיד כאשר נצטרך שרת אחסון אתרים SEO לא נצטרך לעבור חברה ונוכל לחסוך הרבה כאבי ראש מיותרים.
  2. תמיכה בהתקני SSD חברת אחסון אתרים שמספקת אחסון עם תמיכה בהתקני SSD תגרום לתופעה מדהימה באתרים שלנו, במילים אחרות האתרים שלנו יהיו הרבה יותר מהירים.
  3. אלו שירותים חברת האחסון מציעה – במהלך הזמן אנו גדלים ומתרחבים, מעסיקים עובדים נוספים, פותחים משרדים, וכמות הלקוחות גדלה. כך גם אופן הצריכה שלנו עשוי להתרחב. לעיתים אחסון כבר לא מספיק לנו, ואנו נאלצים לרכוש VPS, רצוי לבדוק שחברת אחסון אתרים שאיתה אנו נרצה להמשיך קשר רציני מסוגלת לספק שירותים נוספים מלבד אחסון שיתופי. במילים אחרות חברה שלא תספק זאת תגרום לנו לחיפושים מפרכים באינטרנט, ואנו נאלץ לאבד את השירות שאותו אנו רגילים לקבל ממנה זאת בעקבות רכישה של שרת שאינו בסל השירותים שלה. מרבית החברות בישראל כבר מספקות את כלל השירותים, אך ישנם כאלה שלא וחשוב לשים לב לעיקרון החשוב הזה, ואף לבדוק זאת עימם.
  4. התנסות חינם – בשביל לבדוק את רמת השרת ואת עמידותו לאורך זמן, בדקו האם חברת האחסון מאפשרת לכם להתנסות מספר ימים או שבועות בשרתים שלה, זאת כמובן במטרה לבדוק האם היא יציבה ומתאימה לסוג ואופן המטרות שלכם.

לסיכום – רוב חברות אחסון אתרים בישראל מקפידות על איכות ומוצרי דיגיטל גבוהים, אך בכל זאת לא לכל אדם או מקדם אתרים יש אותה המטרה, וחשוב להתאים את חברת האחסון להעדפות האישיות שלנו.

בהצלחה!

נשלח ב בלוג
Call Now Button