כך תגרמו ליצירת קישורים טבעיים לאתר שלכם

קישורים טבעיים הם חלומו הרטוב של כל מקדם אתרים, במיוחד אם הם מגיעים ממקורות איכותיים וסמכותיים. אלה גם הקישורים שהכי קשה להשיג אבל לא מדובר במשימה בלתי אפשרית. המדריך הבא יעזור לכם להגביר את הסיכוי לקישורים מסוג זה.

קישורים קישורים...בואו אלי

קישורים קישורים…בואו אלי

אחד הדברים הכי קשים והכי מאתגרים אבל גם הכי משמחים הוא לגלות שנוצר לאתר שלכם קישור טבעי. הרגע הופך להיות לעוד יותר שמח כאשר מדובר באתר איכותי במיוחד ועוד כזה שיכול להביא לכם תנועה. מבחינת גוגל הקישורים הטובים ביותר הם לא אלה שנבנים ע"י מקדמי אתרים, למעשה הם רחוקים מלתמוך בתהליך בניית הקישורים, אלא קישורים שנוצרים באופן טבעי ע"י מקורות אחרים מבלי שביקשתם. לפניכם כמה טיפים שיעזרו לכם להשיג מטרה זו בעזרת תוכן כמובן.

נהלו מדור חדשות קבוע

חדשות והתפתחויות הן תוכן איכותי שמעניין אנשים רבים. הם יכולים להוביל לקישורים דרך פורומים (כן, יש עוד כמה כאלה שפעילים) וגם דפי פייסבוק. כמו כן, אם הייתם הראשונים לדווח ומישהו ירצה לעשות על כך פולו אפ, או לתת לכם קרדיט, הוא יקשר לידיעה הזו. אלה לא חייבים להיות המתחרים שלכם. אלה יכולים להיות אנשי עסקים מתחומים מקבילים. יחד עם זאת, חשוב להתמסר לגמרי לתהליך. אם אתם מפרסמים חדשות מהתחום שלכם, תתמידו ופרסמו כל חדשה ולא פעם בכשמתחק לכם. זה יעזור לכם להשיג תנועה גדולה יותר של מבקרים חוזרים.

פרסמו מחקרים או חקר מקרה

מידע איכותי מסוג זה יכול לעורר דיון או להוות דוגמא והשראה לאנשים מהתחום שלכם או מהתחום המקביל. אם הם מאמינים בו ורוצים ליישם אותו, יש סיכוי טוב שהם ישמחו לקשר אליכם. כמו כן, אם הם רוצים להוכיח טענה כלשהי שהם מאמינים בה, ופתאום מחקר שלכם תומך בה –  קישור תהיה בעבורו דרך נפלאה להוכיח את הנקודה שלו. זה יעזור לא רק לכם אלא גם לו.

תוכן ייחודי ומעמיק במיוחד

תעברו על הבלוגים של המתחרים שלכם. אם יש לכם זמן תעברו על כל הפוסטים ותראו אולי יש נושא שאף אחד לא כתב עליו. היו אתם אלה שימלאו את המשבצת הזו. תוכן ייחודי שאין בשום מקום אחר, יכול לצוץ בחיפושים של אנשים ויכול להיות מאוד שהם יקשרו אליו. ככל שהתוכן שלכם יהיה מעמיק יותר, כך תגדילו את הסיכוי ליצירת קישור טבעי.

שלבו חומר לימודי

לא אחת אמרו לי שמאמרים מהאתר שלי הוצגו כחומר בקורס קידום אתרים. אם בתחום שאתם מנהלים בו עסק, מתנהלים קורסים, כדאי לכם מאוד לכתוב חומר לימודי או למעשה מדריכים שיכולים לעזור לאותם הסטודנטים להעשיר את הידע שלהם. תדאגו שהחומר לא יהיה יבש מידי. תדאגו שהוא מורכב מהמחשות דרך תמונות, צילומי מסך סרטונים גראפים וכל מה שיכול להיות רלוונטי.

זהו צורך מסוים וענו עליו

תעקבו ברמה יומיומית אחרי פעילויות בקבוצות פייסבוק. כמעט כל יום אפשר לאתר צורך או שאלה שאתם יכולים לענות עליה במאמר. קחו לדוגמא את דניאל זריהן שגילה את הצורך של אנשי שיווק לדעת איך לחבר בין טופס לידים למסמך בגוגל Sheets וענה עליו בעזרת מדריך מאוד מפורט.

קשרו למתחרים או למומחים אחרים

תאמינו או לא, לפרגן למתחרה או קולגה, לא חייב להיות עניין כואב או נושא שעליו תפסידו לקוחות. המתחרה שלהם העלה מאמר איכותי שאתם רוצים שהגולשים שלכם ידעו גם עליו? שלבו אותו בתוך מאמר שאתם כותבים בבלוג שלכם. יכול להיות שהוא יגלה את הקישור הזה, יראה שפרגנתם לו ויעשה את אחת הפעולות הבאות:

  • יפרסם על כך שקישרתם אליו בפייסבוק (קישור טבעי מפייסבוק זה קישור לא רע בכלל)
  • יקשר אליכם חזרה מהאתר שלו כי פרגנתם לו אז בא לו לפרגן אליכם.
  • לא יעשה כלום.

קישורים טבעיים

אתם בטוח אומרים שקישור בין שני אתרים זה לא ממש מועיל אולי מזיק אז למה לכם לעשות את זה. אז בסדר, זה נכון שאם פרופיל הקישורים שלכם מורכב מהמון לופים אתרים שמקשרים האחד לשני זה לא בריא, אבל כשזה נוצר באופן טבעי ולגיטימי ולא על מילות מפתח גנריות –  אין בכך שום דבר רע. חוץ מזה, יכול להיות שאותו מתחרה יחליט לקשר אלכם בכלל מאתר אחר שלו.

תעשו פולו-אפ ביקורתי או כזה שמעורר דיון

כמו שמישהו יכול לעשות לכם פולו-אפ, גם אתם יכולים לכתוב פוסט מהסוג זה. מישהו פרסם מחקר איכותי אבל יש לכם ביקורת על כך? תעשו את זה. האמת אתם לא חייבים לקשר אליו אתם יכולים לציין את שם העסק שלו או את המקור בו הוא כתב. יכול להיות שהוא ירצה לענות לכם, ולו דווקא לא תהיה בעיה לקשר למאמר שלכם כי קישור תהיה פעולה יותר יעילה מאשר שליחת הקוראים לחפש בגוגל.

תוכן וויראלי

פה צריך ראש שיווקי חריף במיוחד וזה לא מתאים לכל תחום. אבל אם יש לכם אפשרות ליצור תוכן וויראלי באתר שלכם. עשו זאת. עם זה סרטון, שווה לעלות אותו לאתר שלכם ולא ליוטיוב כדי שיקשו לדף המאמר שבו הוא פורסם וגם ישתפו את המאמר עצמו. כן, זה מכביד על האתר, אבל זה לא דף הבית וגם לא קטגורה אלא רק פוסט בבלוג. אחר כך, אחרי שתקבלו את הקישורים, תוכלו להחליף אותו בהטמעת פייסבוק.

קדמו שאלות מפתח

הציצו עמוק לתוך סעיף שאילתות חיפוש בכלי מנהל האתרים. שם תוכלו למצוא שאלות שהגולשים שואלים. תכתבו מאמרים על השאלות הללו. ככל שתענו יותר על הצרכים של המתעניינים בתחום שלכם כולל מתחרים ואנשים מהתחום המקביל, כך תוכלו להגדיל את הסיכוי לקישור טבעי.

נהלו בלוג

עצם ניהול הבלוג, והעובדה שאתם הופכים לאנשים שכדאי לעקוב אחריהם, יכול להוביל לכך שאחרים יקשרו אליכם בתור מקור שכדאי ללמוד ממנו. בהרבה מאוד מקרים, אנשים מפרגנים האחד לשני כי לא כל העולם חייב להיות אדם לאדם זאב. בלוג הוא זה שיהפוך אתכם מעוד בעל עסק או חברה חסרת פנים, למישהו שגם המתחרים וגם הלקוחות מעריכים אותו.

תפתחו כלי או שירות כלשהו

טוב נו, אולי אני מגזים קצת, ובכל זאת: הרבה חברות מפתחות כלים ותוכנות שבהם יוכלו להשתמש לא רק לקוחות שלהם אלה גם מתחים. אותם הכלים יכולים לסייע מאוד לכולם. למשל לא אחת קישרתי מתוך הבלוג שלי לחברה שפיתחה כלי לבדיקת מיקומים בגוגל. כמו כאן קישרתי בעבר גם לתוכנה שהציע להקל על מקדמי אתרים את תהליך חקר מילות המפתח.

תציינו את הכתובת שלכם בצור קשר (או לפחות בדף הפייסבוק)

מה הקשר אתם שואלים? כמה פשוט ככה יעיל. ישנם לא מעט בעלי אתרים שמנהלים אינדקסים. רבים מהם מפרסמים עסקים אחרים מבלי שהם מיידעים אותם על כך. למשל מצאתי את האתר שלי בכמה אינדקסים בנושא שיווק באינטרנט מבלי שבכלל ביקשתי להופיע בהם. אז ציינו את הכתובת שלכם בטופס צור הקשר כי ללא כתובת, במיוחד כאשר מדובר בעסק שמנוהל ממשרד, לא בטוח שיטרחו לפרסם אתכם. הם יעדיפו לפרסם אחרים במקום ליצור אתכם קשר כדי לבקש כתובת.

הקפידו על הוגנות ואמינות כלפי לקוחות ומתחרים

"תהיה טוב –  תאכל חרא. תהיה חרא –  תאכל טוב". ככה הרגיש לי רוב השירות הצבאי שלי. ככל שהתנהגתי טוב יותר, כך ניצלו אותי יותר לרעה. אבל כאשר מדובר בעולם העסקים, זה לא עובד בכלל. היו אנשים הוגים ואמינים כלפי הלקוחות שלכם. פרגנו למתחרים שלכם ושתפו איתם פעולה. כך תגדילו את הסיכוי שתמצאו את עצמכם ברשימת המומלצים שלהם (עם קישור כמובן).

נשלח ב בלוג
Call Now Button