Exit-Intent: המרכיב הסודי בבניית קמפיין מנצח

במאמר הבא אפרט על בעיה שכל מקדם אתרים וכמעט כל בעל עסק חווה לפחות פעם אחת, ומה אפשר לעשות כדי להתגבר עליה די בקלות.

מאת: תומר אהרון, מייסד משותף של Poptin – מערכת לשיפור יחס המרה באתרים.

השקעתם בדף נחיתה מעוצב ורספונסיבי, בניתם קמפיין ממוקד ב-Google Adwords או קמפיין מפולח היטב בפייסבוק, התאמצתם כדי לכתוב את הקופי שיגרום למבקרים בדף להעלות חיוך או להזדהות עם בעיה כואבת, אבל בסוף.. אין מספיק לידים. ניסיתם לשנות את הצבע של הכפתור בטופס לידים, להוריד שדות, לשנות תמונת נושא, להחליף כותרת, אבל יחס ההמרה השתפר רק 'בקטנה'.

למה זה קורה?

למרות שנראה שעשיתם מהצד שלכם את כל מה שציינתי לפני כן על הצד הטוב ביותר, יש דברים שאינם בשליטה שלנו שמונעים מחלק גדול מהמבקרים להשאיר את פרטיהם או להתקשר כדי לשמוע עוד, והנה כמה מהם:

א. הגולש נכנס לדף, קיבל את המידע שהיה צריך, ויצא כדי לראות מידע נוסף אצל אתר מתחרה אחר (היות הוא עדיין בשלב של סקר שוק).

ב. המחיר שצויין בדף נראה לגולש יקר מדי (או זול מדי בצורה מחשידה).

ג. דעת הגולש הוסחה – בדיוק קראו לו מהחדר ליד / קיבל שיחת טלפון / היה צריך ללכת לשירותים / הלך לשתות או לאכול וכו'.

 

פתרון פשוט ויעיל – Exit Intent Overlay

מה זה Exit Intent?

כוונתו של הגולש לעזוב את האתר. בעזרת טכנולוגיה שעוקבת אחר התנהגות הגולש ותנועת העכבר שלו, ניתן לזהות מתי הוא מתכוון לנטוש את הדף בו הוא שוהה ולסגור את הלשונית בדפדפן (או לעשות back, להקליד כתובת דומיין אחרת וכדומה).

כיום מושג זה מזוהה ישירות עם פופאפ שמופיע לגולש כשהוא מתכוון לעזוב את האתר.

בפופאפ בעל האתר יכול להציע לגולש הצעה (מותאמת אישית) בכדי לגרום ל-engagement מחדש ולהציל מספר לא מבוטל של לידים יקרים.

 

(מהאתר – poptin.co.il)

(מהאתר – poptin.co.il)

למה שזה יעבוד?

כפי שכבר הבנתם, הגולשים שלכם במצב של סריקה וסקירה של כל מה שנגלה לעיניהם:

  • הם בודקים כמה וכמה מתחרים
  • הם מגיעים לדף שלכם שכולל המון מוצרים או חבילות
  • הם רואים יותר ממחיר אחד
  • הם קוראים כמה כותרות ופסקאות ומזגזגים מנקודה לנקודה וכדומה.

 

לא צריך לעשות קורס בכלכלה התנהגותית או קבלת החלטות כדי להבין את העיקרון שככל שעומדות בפני הגולש יותר אופציות, כך ההחלטה שלו מסתבכת והופכת ליותר קשה.

תנסו להציע לילד: במבה מול ביסלי ותראו את מהירות ההחלטה, לעומת "מה תרצה/י שנקנה לך? במבה / ביסלי / דובונים / שוקולד / ארטיק / סוכריות גומי" ותראו שתבלו בחנות שעה שלמה…

בעזרת פופאפ עם טריגר של Exit Intent, אנחנו למעשה מציבים לגולש אפשרות אחת: זה הטופס שאתה צריך למלא, זה מה שתקבל בתמורה, וכל השאר לא צריך לעניין אותך ואין לך מה לשבור את הראש.

הטכנולוגיה הזו מוטמעת בהמון אתרי E-Commerce ובלוגים מובילים שמצליחים בעזרתה לגרוף עוד לידים ומכירות ובמקרים מסויימים גם להכפיל ולשלש תוצאות הקמפיינים שלהם.

יצירת פופאפ Exit Intent בעברית ובחינם

2 הדוגמאות לעיל ועוד תבניות רבות אחרות אפשר למצוא במערכת הישראלית Poptin. תוכלו ליצור ווידג'טים ופופאפים מסוגים שונים ובגדלים שונים, להתאים אותם לאתר שלכם, ולבחור טריגרים להופעה שלכם, כולל כמובן טריגר של Exit Intent.

ברגע שתטמיעו פופאפ של כוונת יציאה באתר שלכם ותמקדו אותו ואת המסר שבו לקהל הנכון, אני מאמין שהתגובה שלכם, כמו גם התגובה שלנו, תהיה: “חבל שלא עשינו את זה עד היום…”.

נשלח ב בלוג
Call Now Button