גוגל מכריזים: קידום אתרים אורגני אמור להתחיל לעבוד לאחר 4 חודשים עד שנה

בעלי אתרים רבים מתאכזבים שהם שומעים ממקדמי אתרים שיעברו חודשים ולפעמים אפילו מעל לשנה עד שהקידום יתחיל לעבוד. עכשיו, כשגוגל מכריזים על זה בסרטון ההדרכה המסביר כיצד לבחור מקדם אתרים, אפשר להיות בטוחים שהם אומרים לכם את האמת. על הדרך, אתם מוזמנים לקרוא כמה טיפים קריטיים בעבודה נכונה מול מקדם אתרים.

אין ספק שזה לא פשוט לשלם למומחה קידום אתרים אורגני אלפי שקלים כל חודש מבלי לקבל תוצאות במשך חודשים ארוכים ואפילו מעל לשנה. זאת בהחלט צפרדע שקשה לבלוע אותה, אבל אין ברירה. בעלי עסקים רבים שמגלים לראשונה את עולם הקידום האורגני, מקבלים שוק מהמצב. חלקם, לאחר ההסבר של המקדם, מבינים ומקבלים את גזרת הגורל בהבנה, חלקם לא מוכנים להשקיע בכלל בקידום האורגני בגלל סיבה זו ויש גם כאלה שמבינים ובכל זאת מתלוננים מידי יום בפני המקדם שאין תוצאות ושהם מבזבזים את הכסף שלהם.

לפני שאתם בוחרים מקדם אתרים, כדאי שתצפו בסרטון הבא של גוגל לא רק על מנת לשמוע מהם על כך שקידום אתרים אורגני לא מביא לתוצאות בטווח הקצר, אלא גם על מנת להבין מיהו באמת איש SEO  איכותי ומה עליו לעשות.

עבודה עם מקדם אתרים

עכשיו, לאחר שצפיתם בסרטון כדאי להם גם ליישם כמה מההמלצות שלי לעבודה מול מקדם אתרים. גם אם בחרתם את מקדם האתרים הטוב ביותר, אתם עלולים לפספס אותו או ליצור בעיות שיפגעו בקידום האתר שלכם. להלן רשימה של עשה ועל תעשה בעבודה מול מקדם אתרים.

 

תיאום ציפיות –  תהליך זה חשוב לשני הצדדים. אם המקדם שלכם אומר שאתם תהיו בדף ה 1  תוך חודש בתחום תחרותי, הסיכוי לכך הוא קלוש. אם המקדם אומר שבביטויים מסוימים גם אחרי שנה לא בטוח שתראו תוצאות, זה לא אומר שהוא רוצה את הכסף שלכם במטרה לא לעשות כלום. תחומים כמו השכרת רכב, צימרים ותיירות, הם מהתחומים הכי תחרותיים שיש וכן זה יכול לקחת יותר משנתיים עד שתראו תוצאות.

אל תשקרו למקדם שלכם –  משקרים של בעלי עסקים סובלים המון מקדמי אתרים בכל יום. לא כל המקדמים מודעים לכך. השקר הכואב ומשפיל ביותר נעשה כאשר בעלי אתרים מקבלים עשרות פניות ביום כתוצאה מהקידום האורגני, אבל בפועל אומרים לאיש הSEO שהם לא מקבלים שום פניה. היה לי לקוח שאמר לי שעוד רגע הוא סוגר את העסק כאשר בפועל ידעתי שהוא לא מפסיק לקבל פניות דרך האתר.

 מדוע הם עושים זאת?

  1. כדי שהמקדם לא ינוח על זירי הדפנה – הם חוששים שאם המקדם יגלה שהקידום עובד, אז הוא יוריד את הגז מהדוושה.
  2. לדברן את המקדם – כדי לזרז את הקידום. כדי שיעשה עוד למרות שהוא עושה את המקסימום.
  3. להוריד את המחיר – כדי ליצור אשליה של קידום לא אפקטיבי ולא משתלם לבעל האתר וכך להוריד את המחיר.

אם אתם שואלים את עצמכם איך מקדמי אתרים עולים על השקר הזה, אז כדאי לדעת שזאת ממש לא בעיה. אם אתם משתמשים במספר וירטואלי ותיעוד שיחות, אז המקדם יודע בדיוק כמה אנשים ביום פונים אליכם. אם הפניות בטופס צור הקשר מתועדות בדרך כלשהי דרך מערכת האתר, גם אז הוא יודע. כמו כן, אפשר לראות יצירות דרך הטופס ע"י הגדרות מטרה באנליטיקס. דרך נוספת: אם כמות הכניסות לאתר היא גדולה מאוד ועולה מידי יום – אין מצב שאתם מקבלים אפס פניות. זה פשוט לא הגיוני.

השקר עלול לעשות נזק.  אני יכול לומר לכם בוודאות שנפלתי קורבן לשקר הזה לא אחת. אני יכול לומר לכם בוודאות שזה גם יכול להזיק לכם. למשל מקדם שמקבל מידע שיש אפס פניות למרות שאחוז ההקלקות על האתר גבוה, ינסה לשנות דברים באתר למרות שהם עובדים מעולה. למעשה הוא ינסה לתקן משהו שהוא לא שבור. משהו שעובד מצוין ובסופו של דבר, השינויים הללו יכולים להזיק לכם, כי זה יוריד את כמות הפניות.

אל תלחיצו את המקדם – ליצור קשר עם המקדם כמה פעמים בשבוע או כמה פעמים ביום ולהתלונן שהקידום לא עובד משמעותו לעשות גול עצמי במספרת. לרדת על כך שהעבודה שלו גרועה כי ירדתם ממקום 2 ל 3 –  זאת טעות מיסודה. ירידה ועליות הן חלק טבעי מהתהליך. הרי מקדם אתרים לא עובד מול גוגל בלבד אלא גם ביחס לעשרות אם לא מאות מתחרים. תנו לו לנהל את העבודה בשקט, הוא יודע עוד לפני שאתם יודעים שיש ירידה. זה יכול לקרות בגלל תופעה כמו גוגל דאנס, ניסויים שגוגל עושים ולא רק כי המתחרים עוקפים אתכם. תנו לו את גב במקום להצליף בו. מקדמי אתרים רבים מפטרים לקוחות בגלל יחס כזה. לא אחת, בחרתי שלא להמשיך עם לקוחות בגלל חוסר סבלנות שלהם כלפי תהליך הקידום ובגלל יחס לא הולם.

סבלנות - זאת מילת המפתח החשובה ביותר

סבלנות – זאת מילת המפתח החשובה ביותר

אל תעשו שינויים באתר מבלי להתייעץ עם המקדם – לפעמים לקוחות מסייעים למקדם בתהליך. למשל הם מנצלים את הקשרים שלהם בתחומם כדי לספק למקדם מקורות להחלפת קישורים או נותנים לו עוד תוכן שהם כותבים בעצמם. אם יש לכם הזדמנות לעשות זאת –  אל תפספסו אותה. אבל לפעמים בעלי עסקים עושים שינויים באתר, שהם חושבים שהם ישפרו אותו, כדי לזרז את אפקט הקידום אבל בפועל הם רק מזיקים. בכל מקרה, אל תעשו את השינויים הללו מבלי להתייעץ. לא אחת קרה לי שלקוחות שינו כתובות url ודחפו לשם מילות מפתח. האפקט היה שהדף הפך ל 404 ונעלם מתוצאות החיפוש. לא אחת לקוחות שינו כותרות ותיאורים כשהם חשבו שהם יהיו טובים יותר, אבל מה שקרה בפועל הוא ירידה ב CTR  וגם במיקומים. עוד מקרה, לקוחות שלקחו את אותו המאמר שהם כתבו, פרסמו אותו גם באתר וגם בכמה מקורות חיצוניים וקישרו אותו לאתר. גם זו פעולה מזיקה. למרות שתיאמתי ציפיות עם הלקוחות ולמרות שהסברתי להם שחשוב להתייעץ על כל שינוי שהם רוצים לעשות –  הם לא טרחו להתייעץ איתי. אז קחו זאת בחשבון.

 

אל תחליפו מקדם כל כמה חודשים – השקיעו זמן בבחירת מקדם אתרים טוב, במקום במדידת אפקטיביות הקידום בפרק זמן קצר. מעבר ממקדם אתרים למקדם אתרים כל כמה חודשים יכול להפוך את האתר שלכם לשק חבטות. כל אחד יעשה את השינויים שלו,  ו/או לא כל אחד יטרח לתקן דברים מזיקים. ההתנגשויות האלה עלולות ליצור בעיות.

אתם עלולים לפספס מקדם טוב ולהיתקע עם מקדם חרא – לא אחת קרה לי שלקוחות בחרו שלא להמשיך איתי את תהליך הקידום כי הם קיבלו הצעות של תשלום רק לאחר שהתוצאות הגיעו או הבטחה שהעבודה שלהם תביא להם לתוצאות תוך פרק זמן קצר לאחר שהם יעברו אליהם. חלק חזרו אלי ואמרו שהם עשו טעות ושהמקדמים החדשים שיקרו להם או סתם זרקו הבטחות ללא כיסוי. מצאת מקדם אתרים איכותי? אל תתפתו להצעות מפוקפקות. אל תתקנו דבר שהוא לא שבור כי בסופו של דבר, אתם עלולים לפספס שירות SEO איכותי בגלל חוסר סבלנות ולהיתקע עם חוזה שנתי או חצי שנתי עם מקדם גרוע או פשוט לא מספיק טוב.

ובחזרה להכרזה של גוגל

העובדה שגוגל מכריזים על כך שקידום אתרים אורגני אמור להתחיל לעבוד אחרי 4-12 חודשים לא מעידה על כך שזה המקסימום ושאתם אתם עומדים לטבוע תחת מבול של פניות. זאת רק ההתחלה של הקידום. האפקט המקסימלי של הקידום או קידום ברמה שתביא לכם עשרות פניות ביום או מאות רכישות מהאתר בפרק הזמן הרצוי, יכול לקרות אחרי זמן רב יותר. החודש הראשון תמיד יהיה חודש של הכנה לקידום ולא קידום בפועל. קחו זאת בחשבון. כל מה שאתם צריכים הוא סבלנות.

נשלח ב בלוג
Call Now Button