שיווק אלגנטי ע"י פרסום מאמרים דרך קבוצות פייסבוק

מבלי להספים, אפשר להשיג מידי פעם פניות מלקוחות פוטנציאלים בעזרת פרסום אלגנטי של מאמרים בקבוצות פייסבוק. את המטרה הזאת אפשר לממש בין היתר ע"י פרסום מאמרי איכות, מענה לשאלות, מתן טיפים ופתיחת דיונים.

שתפו - אל תתביישו

שתפו – אל תתביישו

"היי, הגעתי אליך דרך קבוצת הפייסבוק…אמממ…לא זוכר את שמה…" לאחר שהתחלתי לשמוע פניות שמתחילות ככה, התחלתי להבין שאני צריך לשנות את הגישה שלי כלפי פרסום בפייסבוק של מאמרים מתוך בלוג קידום האתרים שאני מנהל. לעיתים נדירות אני משתף פוסטים. למה? כי אני רואה פוסטים רבים אחרים שהם לא יותר מאשר הספמה ופרסום עצמו חסר ערך. אני לא רוצה להיות אחד כזה. מצד שני אני רואה גם הרבה פוסטים איכותיים שעושים זאת בצורה אלגנטית ובאופן שלא מעורר מחשבות של "עוד פעם הוא מזבל כל קבוצה אפשרית עם הפוסטים שלו…".

בכל אופן, אפשר ורצוי לשתף פוסטים בקבוצות פייסבוק גם במטרה להשיג לקוחות חדשים. כל מה שצריך הוא לדעת איך לעשות זאת נכון. אז הינה כמה תובנות שחשבתי עליהן.

תדאגו שיש לכם מאמר איכותי ובעל ערך גבוה מאוד

אין כל טעם לשתף מאמרים בסיסיים שכמוהם אפשר למצוא בכל מקום. ככל שהמאמר יהיה ייחודי ייחודי ומחדש יותר. אפשר להשיג את המטרה ע"י פרסום ראשון שמסקר תופעה מסוימת לפני כולם או עדכון חדש או שינוי מהותי. עוד דרכים להשיג מטרה זו היא ע"י חקר מקרה או ביקורת. מדריכים הם גם דרך נפלאה לעשות זאת, אבל במקרה זה, שוב –  אם כבר קיימים המון מדריכים בנושא הזה –  זה יכול להיות תוכן מעולה לאתר שלכם- אבל לא בטוח שהוא שווה שיתוף בקבוצות פייסבוק.

שתפו אותו בקבוצות פייסבוק כמה שיותר קרובות לנושא המאמר

טעות גדולה תהיה לשתף את המאמר בקבוצה כללית מידי. כמו למשל סתם קבוצה של בעלי עסקים שכל מה שבעלי העסקים עושים שם הוא לפרסם את העסק שלהם. ככל שתשתפו את המאמרים בקבוצות יותר ממוקדות –  כך תגדילו את הסיכוי שהגולשים יקראו אותם במקום שיגללו הלאה. למשל, אם אתם בעלי עסק של ייעוץ הנקה, עדיף לכם לפרסם בקבוצת פייסבוק שעוסקת בנושא הנקה ולא בקבוצה רחבה מידי של אימהות טריות. אם אתם בעלי עסק של שיווק בפייסבוק, פרסמו בקבוצות שעוסקות בפרסום ממומן בפייסבוק ולא בקבוצות של שיווק באינטרנט. זה לא שלא כדאי בכלל לפרסם בקבוצות כלליות, אבל במידת האפשר, כדאי יותר לפרסם במקומות שיש בהם כמה שיותר אנשים מקהל היעד שלכם.

שתפו אותו בתור תגובות לפוסטים רלוונטיים

אחת התופעות הכי מעצבנות ברשת היא לראות בעלי עסקים מפרסמים קישורים לאתרים שלהם על פוסטים שלא קשורים בכלל לנושא שלהם. למשל בתגובה לכתבה של וואלה או Ynet. ההתעלקות הזאת היא בזויה בעיני. אבל אם תפרסמו את הפוסטים שלכם בתור תגובה שמספקת תשובות לדיון, זה יכול להעשיר ולהיות רלוונטי

אין צורך לפרסם כל מאמר שאתם כותבים

זה נכון שלסיגנלים חברתיים יש השפעה על קידום אתרים, אבל אין זה אומר שכל מאמר שאתם מעלים לאתרים אתם בהכרח צריכים לשתף בקבוצות פייסבוק. למטרה זו קיים הדף העסקי שלכם. לפרסם כל מאמר בקבוצות, לא יעשה לכם טוב. למעשה אתם תיצרו די מהר מיאוס על אנשים גם אם המאמרים שלכם סופר איכותיים.

תארחו מאמרים ותנו לאחרים לעשות את העבודה למענכם

ציינתי לא אחת בעבר שפוסטים אורחים של מתחרים יכולים לסייע לכם רבות בקידום האתר שלכם. תארחו מאמרי איכות של קולגות. הם כבר ישתפו אותם בדפי הפייסבוק שלהם, בקבוצות, ובמקומות אחרים. זה יחשוף את האתר שלכם לאחרים.

אל תשתפו ותברחו

אל תתנהגו כמו יונה שמחרבנת למישהו על הראש ועפה למקום אחר. כלומר, אל תשתפו את הפוסט מבלי להקדיש כמה מילים שמסבירות במה הוא עוסק. לא תמיד אפשר להבין הכל מהכותרת. כמו כן, אם הפוסט שלכם מעורר דיון, תדאגו לענות למגיבים בכל קבוצה שפרסמתם אותו. בקיצור, שיתפתם? עכשיו קחו אחריות על המעשה ותקדישו זמן למי שטורח להגיב לכם גם אם הוא לא מסכים בכלל אם המאמר שלכם.

דעו מאיפה אתם מקבלים פניות

עם הזמן אתם תגלו מהן הקבוצות היותר אפקטיביות לפרסום ומהן הפחות ולא רק לפי רמת הפעילות וכמות האנשים שמשתתפים בדיוני הקבוצה. בכל פעם שפונים אליכם, תשאלו דרך איזה קבוצה הם קראו את המאמר שלכם. במקרים רבים, הפונים לא זוכרים, אבל כדאי לשאול בכל מקרה.

נשלח ב בלוג
Call Now Button