Google Lens ואיך זה ישפיע על קידום אתרים

לא רק זיהוי מוזיקה בעזרת שאזאם. גוגל הכריזו על Google Lens: פיצ'ר שיכול לסרוק תמונות ולהבין מה מצולם בהן. אז אם יש לכם חנות, מסעדה או משרד –  כדאי שתתכוננו לכך שבקרוב יהיה ניתן לשאוב עליכם מידע מבלי להיכנס לגוגל.

 

Google Lens

בעונה הרביעית של "עמק הסיליקון" ג'ין יאנג, שנמצא תחת חסותו של ארליך בכמן, ממציא את אפליקציית See Food (לראות אוכל כמשחק מילים על Sea Food). אפליקציה זו היא מעיין שאזאם אבל עם אוכל. האפליקציה לא מצליחה, מכיוון שהמאכל היחיד שהיא מסוגלת לזהות הוא רק נקניקיות.

Google Lens

ובינתיים במציאות, במקביל לעונה הרביעית, גוגל מכריזים על Google Lens אפליקציה שיכולה לשאוב מידע מתמונות. המהלך הזה לא מפתיע שכך הוא די מתבקש ומצופה. בסרטון שגוגל שחררו הם מציגים את היכולות של האפליקציה:

השאזאם של הכל: נתקלתם במשהו ואתם לא יודעים מה זה? למשל ראיתם פרח ואתם רוצים לדעת איזה סוג הוא? תשכחו ממגדיר הצמחים שלכם, אל תרימו טלפון למר המיולין, Google Lens כבר יגיד לכם מה סוג הפרח. הגעתם לחבר ואתם רוצים להתחבר לרשת האלחוטית שלו? כוונו את המצלמה לברקוד של הראוטר ואתם בפנים. אם אתם נוסעים לחו"ל או סתם לעיר אחרת שבה אין לכם מושג מה איכות המסעדות, כוונו את המכשיר שלכם למסעדות, ותקבלו את הדירוג וביקורות הגוגל של העסקים. המידע נשאב מגרף הידע של גוגל.

גוגל ישחררו בקרוב את האופציה הזו ל Google Assistant  ובהמשך זה יגיע לאפליקציות אחרות.

אז איך זה משפיע על קידום אתרים?

אם יש לכם עסק פיזי כמו למשל מסעדה, בית קפה או חנות, ואין לכם עדיין כרטיס לעסק שלכם בגוגל –  אתם עלולים להפסיד לקוחות שירצו לשאוב עליכם מידע כאשר את עוברים ברחוב. אז מהרו לפתוח לעצמכם כרטיס על מפת גוגל. יחד עם זאת, רק לפתוח כרטיס –  לא יספיק לכם. לביקורות יש חשיבות עליונה גם למיקומו  של העסק שלכם על מפת גוגל והדף הראשון וגם למה שרואים המתעניינים בעסק שלכם כאשר הם משתמשים ב Google Lens.

אז מה חשוב לעשות?

  • לבקש מהלקוחות שלכם לכתוב ביקורת. יכול להיות שזה יקרה באופן טבעי, אבל אל תבנו על זה.
  • תבקשו מהם לדרג את העסק ולא רק לכתוב ביקורת.

חשוב מאוד: לא לזייף ביקורות –  אם גוגל יעלו על זה, זה רק יזיק לכם.

מה זה אומר בטווח הארוך?

השערה: עד עכשיו גוגל  לא  סרקו תמונות וסרטוני וידאו. כלומר האלגוריתמים של גוגל קוראים טקסט דרך הקוד אבל ללא יכולת להבין את תוכן התמונות. אם דרך ה Google Lens הם מסוגלים עכשיו להבין מה מופיע בתמונות וסרטונים, סימן שבקרוב גם האלגוריתמים יצליחו לסרוק את התמונות שלכם באתר ולהבין מה האיכות שלהן. אז מה כדאי לעשות?

תצלומים –  העדיפו שימוש בתצלומים משלכם באיכות טובה. אם אתם מורידים תמונות ממאגרים, אל תשתמשו יותר מפעם אחת בתמונה באתר. יתכן וגוגל יתייחסו לכך בתור תוכן כפול. כרגע לא בטוח, אבל אין טעם לקחת סיכון. יכול להיות מאוד שגוגל ייתנו עדיפות לאתרים בהם בעל העסק מציג את עצמו בתמונות ולא מסתתר מאחורי תמונות ממאגרים. עסק כזה יחשב לאמין יותר.

סרטונים – נוהגים לעלות כל הזמן סרטונים של אחרים? הגיע הזמן להפחית ולהתחיל לצלם גם סרטונים משלכם. אני לא אומר שיש בעיה בהטעמת סרטונים של אחרים באתר. אבל אם אתם רוצים למתג את עצמכם, ולגרום לגוגל להבין שאתם מומחים –  כדאי שהוא יבין שאתם מופיעים בסרטון ולא איזה מומחה עולמי.

השערה נוספת: אחת הפתרונות להימנעות מתוכן כפול בחנויות וירטואליות היה העלאת מידע על מוצרים בתוך תמונות. כאשר האלגוריתמים יצליחו לקרוא את התוכן –  הוא יחשב לכפול. נראה ששיטה זו כבר לא כדאי ליישום. עדיף לשכתב את התוכן או לשים קנוניקל. מצד שני: אולי האלגוריתמים של גוגל לא כל-כך נוקשים וכאשר מובן שמדובר בחנות וירטואלית עם קטלוג שלא ממש אפשר לשנות את פירוט המוצרים בו –  הם לא יענישו על תוכן כפול. מה לעשות – קידום אתרים הוא לא מדע מדויק ולא הכל ידוע למקדמי אתרים.

נשלח ב בלוג
Call Now Button