דעה: דברים שמקדמי אתרים חייבים להפסיק לעשות

 

מצד אחד לגוגל יש הנחיות ברורות המורות מה לעשות ומה לא לעשות לטובת קידום האתר. מצד שני, עוד לא נולד מקדם האתרים הטהור שפועל אך לפי הנחיות גוגל. ובכל זאת, ישנם כמה דברים שכדאי להימנע מהם בעת תהליך קידום אתרים.

ישנם דברים שפשוט עדיף להימנע מהם

ישנם דברים שפשוט עדיף להימנע מהם

להפסיק לקדם ביטויים שכוללים את המילה מחיר מבלי לציין אתר המחיר – ידוע שלא מעט חיפושים כוללים את המילה מחיר. לקוחות רבים רוצים לדעת את המחיר או לפחות את טווח המחירים לפני שהם יוצרים קשר. לכן בעלי אתרים ומקדמי אתרים רבים מקדמים וריאציות שונות של מילות מפתח בציפוף המילים מחיר, מחירון, מחירים ועוד. מה שמעצבן לקוחות פוטנציאלים רבים הוא לגלות שאין שום מחיר בדף שהם הגיעו אליו. אפילו לא החל מ -. דבר כזה יכול לפגוע במוניטין הלקוח ולהבריח את הגולשים. אם בעל אתר לא מעוניין לציין מחירים באתר, שזהו דבר לגיטימי לגמרי, אל תטרחו לקדם לו את הביטוי אם לא מופיעים מחירים באתר בתקווה שהוא בכל זאת יצור קשר. כן, חלק מהלקוחות בכל זאת יצרו קשר במטרה לברר את המחיר, אבל זה בהחלט לא מומלץ לעצבן את מי שנכנס לאתר ומגלה שסתם משכו אותו באף.

אי הוצאת קישורים מאתרי לקוחות – לא אחת קורה שהלקוח אומר מראש למקדם "אני לא מאשר להוציא קישורים מהאתר שלי". אבל כשמקדם מחליט על דעת עצמו שהוא לא רוצה להוציא קישורים מאתר הלקוח שלו, מבלי בכלל לברר זאת מולו ולציין את היתרונות הקשורים לכך-  זה משהו שאני לא אבין מעולם. נכון זה לא הכי יעיל להוציא קישורים למתחרים ישירים, אבל מה רע להוציא לנושאים קרובים או לבעלי עסקים באותו התחום אך כאלה שלא פועלים באזור הלקוח? תוכן איכותי לאתר יכול רק לתרום. מספקים ללקוח שלכם כ 10 מאמרים כל חודש לאתר? עוד כמה מאמרים איכותיים יכולים רק לתרום לקידום. מי שכתב אותו את המאמר, יכול להפיץ אותו בקבוצות פייסבוק ובניוזלטרים וכך לגרום גם ללקוח שלכם, או לאתר שלכם לקבל חשיפה במקומות שאתם לא יכולים או עדיין לא הגעתם עליהם בעצמכם. קישורים יוצאים מאתרי הלקוח שלכם לא יזיקו לקידום שלכם. אין טעם לשמור על האתר כאילו הוא אתרוג בשכונת מאה שערים. זה טבעי ואפילו רצוי שיהיו לאתר קישורים חיצוניים ולא רק לויקיפדיה.

לרשום אתרים לאינדקסים כחלק מאסטרטגיה קבועה – מעולם לא הבנתי מה הטעם לבזבז את הזמן על רישום אתרים לאידקסים. זה משהו שלדעתי היה מתאים לשנת 2007, לקישורים האלה אין ממש משמעות. אז בסדר, אולי נשארו פה ושם כמה אינדקסים חזקים,  אבל בניית קישורים מאינדקסים כחלק מהאסטרגיה קבועה, זהו בזבוז זמן מבחינתי. עדיף להשקיע את הזמן בבניית קישורים מאתרי לקוחות, אתרי תוכן חזקים וכל מקור אחר שהקישור ממנו יכול להועיל. מומלץ במיוחד להימנע מאינדקסים שבהם הקישורים עולים בתור רשימה אינסופית. אופציה זו לא בריאה בכלל. יחד אם זאת, אני חייב להסתייג ולומר, שכאשר עושים ניהול מוניטין, במקרה כזה ישנה כדאיות לפתיחת כרטיס באינדקס על שם בעל העסק. יכול להיות מאוד שגוגל אפילו מתעלמים מקישורים שמגיעים מאינדקסים.

לבנות קישורים מפורומים – פרט לכך שאלה סוג הקישורים הכי מניפולטיביים וספאמים, ואף על פי שמשיחות עם מספר מקדמים הם טענו שבעקבות ניסיונם הם מאוד מועילים וגם לאור העובדה שראיתי פה ושם אתרים במקומות גבוהים עם כמות לא מבוטלת של קישורים מפורומים, אני מאמין שעדיף להימנע מהם. מדוע? כי במחשבה לטווח ארוך, גוגל עלולים לבטל את ההשפעה שלהם אם לא להתייחס אליהם כקישורי ספאם ולהתריע על כך בכלי מנהל האתרים.

לזבל את אתרי הלקוח בקישורים יוצאים ולא רלוונטיים – לא אחת נתקלתי באתרים של לקוחות שהתעניינו בשירות קידום אתרים אצלי, כשבדקתי את האתר, בין היתר גיליתי בפוטר כמה  קישורים לחברה עצמה על מילים שונות לטובת קידום האתר שלהם. עדיף להיסתפק בקישור קרדיט אחד. לא רק שריבוי קישורים לאותה חברה נראה מלאכותי ומניפולטיבי ועלול להזיק לחברת הקידום עצמה, זה גם פשוט נראה כניצול מעצבן של  הפוטר של הלקוח.

לפתוח יותר ממיקום אחד לעסק במפת  גוגל  – בין אם יש לכם עסק שמנוהל מהבית או עסק עם חנות פיזית ללא סניפים –  תדאגו לפתוח לעסק הזה רק מיקום אחד במפות של גוגל. אין כל טעם לעשות מפות לכל עיר אם אין לכם סניפים שם. במוקדם או במאוחר גוגל יעלו על זה וימחקו את המפות. גם אם יש לכם 5 אתרים שונים כאשר כל אחד תחת שם אחד, אבל עסק אחד בלבד –  גם אין כל הצדקה לפעולה זו.

לזייף ביקרות וכוכבים  –  בין אם מדובר בפייסבוק או בגוגל, תמנעו מכך. ביקורות לא אמיתיות, מהוות סיכון. יש להעדיף ביקרות אמתיות, שנרשמות בקצב טבעי. לא אחת ראיתי מקדמי אתרים עושים החלפת ביקורות. הם נותנים ביקורות וכוכבים חיובים ללקוחות של מקדם מסוים ומקבלים אותו דבר בתמורה ללקוחות שלהם. חבל לקחת את הסיכון. חטאתי בזה פעם אחת בלבד, כלומר כתבתי ללקוח אחד ביקורת בתור פרגון – ואז אני לא ישן בלילות. סתם. מאז אותה הפעם לא עשית יותר. זה לא אמין.

נשלח ב בלוג
Call Now Button