בעד ונגד, פרק 1: פופאפים

ברוכים הבאים לפרק הראשון במדור החדש של בלוג קידום האתרים שלי בו אני ועצמי מתווכחים ביננו על קידום אתרים אורגני, שיווק וכל מה שמסביב. מדוע פתחתי את המדור הזה? כי ישנם אמצעי שיווק שאני לא בטוח אם כדאי או לא כדאי לי להשתמש בהם, אז החלטתי לשתף אתכם בלבטים שלי. הפעם אדבר אתכם על פופאפים.

להקפיץ או לא להקפיץ, זאת השאלה

להקפיץ או לא להקפיץ, זאת השאלה

מה זה פופ אפ?

מדובר בחלון שקופץ לגולשים בתוך האתר ומנסה לשכנע אותם לעשות משהו או פשוט להיחשף למשהו. בדיוק בזמן שעלה לי הרעיון לכתוב את המאמר הזה, גוגל הכריזו שהם יענשו אתרים עם פופאפים זדוניים ומיניפולטיבים, כלומר, האתר שלכם ירד בדירוג אם גולש שנכנס אליו מגוגל, יקבל יש פופ-אפ כמו ה Hager Face (היצור שיוצא מתוך הביצה של החוצן בסדרת סרטי "הנוסע השמיני". אלה החדשות הכי טובות ששמעתי מאז שהם הכריזו מלחמה על שערי לייקי –  אתרים שהיו מחייבים את הגולשים לעשות לייק כדי להמשיך לגלוש באתר. מאז, התופעה הזו נעלמה, לפחות לפי מה שיצא לי לראות, כמעט לגמרי. בכל מקרה, חבל שתופעה זו תקפה, נכון לכתיבת שורות אלו, אך ורק לגבי הגלישה במובייל.

בעד פופאפים

נכון לכתיבת שורות אלו (ינואר 2017) אין לי פופאפים באתר שלי למרות שכמעט והתחלתי להשתמש בהם.

אתחיל בחיובי. הינה המחשבות שלי בעדם:

  • הדרך הטובה ביותר לגרום לאנשים להירשם לניוזלטר – למרות שאין לי ניוזלטר, כרגע, אני חושב שזוהי הדרך הכי טובה לגרום לאנשים להירשם אליו, או פשוט לגרום לאנשים לקבל עדכוני על פוסטים חדשים מהבלוג שלכם. אם אתם רוצים לעדכן את הגולשים בכל פעם שמפורסם פוסט באתר שלכם, הפעילו את הפופ-אפ כאשר הם נכנסים לבלוג. אם המערכת מאפשרת לכם לתזמן את הפופ-אפ, עשו זאת כאשר הוא מגיע לסוף המאמר – כך תדעו שהוא באמת התעניין בתוכן. כך יהיה סיכוי גדול יותר שהוא ישאיר פרטים בו. אל תקפיצו לו אותו רגע אחרי שהוא קרא את השורה הראשונה. זה כמו שמלצרית תשאל אתכם האם הכל בסדר רגע לפני שאתם עומדים לקחת את הביס הראשון.

 

  • הכרזה על מבצעים – בתור מקדם אתרים שמעדכן מבצעים מידי פעם באתרי הלקוחות שלו כמו שמנהלי אתרים עושים, ואז נאלץ להוריד אותם כשהם מסתיימים, לדעתי עדיף לעשות זאת דרך פופאפים. הגולש הגיע לקטגורית שעונים? אפשר להקפיץ לו את החלון אחרי כמה מעברים בין שעונים ולהכריז לו על המבצע.

 

  • למנוע מהלקוח הפוטנציאלי לנטוש על עגלת הקניות – הלקוח שלכם קנה וקנה מוצרים אבל בסוף נטש את עגלת הקניות? הוא הכניס לעגלה מוצר אחד, נשאר אפילו כמה דקות בדף הרכישה, אבל לבסוף עזב? אולי המחיר היה כבד עליו. זאת ההזדמנות למנוע את הנטישה ע"י הכרזת הנחה, מבצע או קופון משמעותי לרכישה הבאה.

 

  • הודעות זמניות אך חשובות כמענה על שאלות נפוצות – תמיד כשאני יוצא לחופש, אני עושה הפניית שיחות טלפון כדי שיענו במקומי על מנת שלא אפסיד פניות מלקוחות פוטנציאלים. אבל ישנו פתרון אחר: במקום להפנות את השיחות, אפשר להקפיץ חלון שמכריז על יציאה לחופשה ומתן אפשרות השארת פרטים על מנת שבעל האתר יוכל לחזור ללקוח המתעניין כאשר החופשה נגמרת. עוד דרך להשתמש בהודעות כאלה באמצעות פופ אפס היא למשל לפרסם אזהרה. למשל שהחודש ישנה בעיה באתר שלכם כמו עיקוב בקבלת משלוח לאחר הזמנה או אפילו מענה לשאלות מאוד נפוצות שעולות לאחרונה.

 

נגד פופאפים

סטירה בפרצוף – בדיוק בגלל הסיבה שגוגל החליטו להעניש אתרים שמקפיצים חלונות ישר לאחר הכניסה מגוגל במובייל, אני לא סובל פופ-אפס. עוד לא הספקתי להיכנס לאתר וכבר קופצת לי פרסומת? מה אתם רוצים ממני? זה לא פחות מעצבן מאשר המוכרות האלה בחנות. אתה עוד לו הספקת לעשות צעד אחד ולהחליט מה אתה צריך בכלל, והן כבר שואלות אם אתה צריך עזרה. תודה אבל לא תודה. תנו לי לנשום רגע. מקווה מאוד שגוגל ילחמו בתופעה הזאת גם מגלישה במחשבים הנייחים.

ביצוע פעולה מיותרת – בדיוק חשבתם שתפסתם לעצמכם את המקום הכי טוב בקולנוע ואז, החליט להתיישב בדיוק מולכם, איזה אחד בגובה 2 מטר.  אותו הדבר קורה עם החלונות האלה שמסתירים את כל המסך או חלק משמעותי ממנו ואז צריך ללחוץ על סגור. לפעמים זה עד כדי כך מעצבן אותי שאני לא לוחץ על X של הפופ-אפ אלא על ה X  של הכרום. עזבו אותי באימשלכ'ם.

פרסומות בכל מקום – מספיק שכבר אי אפשר לראות או לשמוע דברים ביוטיוב מבלי שתקפוץ פרסומת, אז עכשיו בכל אתר אני צריך לקבל פרסומות בהזרקה לתוך העין? למה אתם צועקים את מה שאתם יכולים לומר. יש לכם מבצע? תכתוב על זה בקטגוריה הרלוונטית, פרסמו זאת בפייסבוק או באדוורדס, תפסיקו להזריק לי פרסומות לתוך העין.

מקל בגלגלים – אני נהנה לגלוש באתר מסוים לקרוא ולבדוק דברים ואז הגישה נעצרת וקופץ לו חלוץ שמשבש את כל הזרימה. במיוחד בסלולר, עכשיו אני צריך לקלוע למטרה כדי למצוא את האיקס ואז אני בכלל פוגע במקום אחר ועף קיבינימט. או שתעשו איקס מספיק גדול, או שאת תפרסמו פופ-אפס בכלל.

אז מה כדאי לעשות?

אחרי שאני ואנוכי הצגנו כמה סיבות בעד ונגד, אני חייב לומר שעדיין לא הגעתי להחלטה ביני לבין עצמי. מה שכך אני ממליץ לנסות, ואולי בקרוב אעשה זאת בעצמי, הוא תקופת ניסיון עם פופ-אפס. אז תעשו גם אתם איזו תקופת ניסיון כי אחרי הכל, איך כמו מבחן התוצאה. תבדקו האם זה תורם או לא, לאתר שלכם. תבדקו האם גולשים משאירים פרטים או שפשוט מעיפים את הפופ-אפ כאילו היה זבוב טורדני.

>>> לפרק הבא

נשלח ב בלוג
Call Now Button