איך תדעו שמי שבנה לכם את האתר גם מקדם אותו כפי שהבטיח?

לא אחת קורה שבעלי אתרים חושבים שהאתר שלהם עובר קידום, אבל בפועל כמעט ולא נעשה דבר על מנת שהוא יתקדם בגוגל מלבד בניית קישורים. ואם נעשה –  לא מדובר במשהו שקרוב אפילו להיות קידום אתרים איכותי.

מקודם או לא מקודם?

מקודם או לא מקודם?

הסיפור הזה חוזר על עצמו אצלי אחת לכמה חודשים: אני מקבל שיחת טלפון או מייל מלקוח מתעניין. הוא מבקש ממני לבדוק את האתר שלו ולומר לו מדוע האתר שלו לא מתקדם בכלל בגוגל. לפעמים מדובר באתר שקיים שנה ולפעמים יותר. אני בודק, ודי מהר מגלה שלא קיימים באתר הדברים הבסיסיים ביותר הקשורים לקידום. לא נראית כל עבודת On Site ונראה שהדבר היחיד שנעשה למען הקידום הוא בניית כמה קישורים (לא יודע מ 10-20 מאז שהוא עלה לאוויר). כאשר הפעולה היחידה שנעשית על האתר היא בניית קישורים –  אי אפשר לכנות אותה בשם קידום אתרים אורגני. אפילו לא קרוב.

איך זה קורה?

הרבה מאוד חברות לבניית אתרים, כוללות באתר קטגוריה שקראת קידום אתרים. חלקן באמת עושות קידום מעולה ע"י איש SEO שעובד אצלן, חלקן מוציאות את העבודה למקדם אתרים או משתמשות בשירותי יועץ קידום אתרים –  וגם זה בסדר. אבל לפעמים קיימת אחת מ 2 הבעיות הבאות:

  1. מלכודת דבש – חברות מנסות למשוך אליהם לקוחות ל One Stop Shop  כי בחלק מהמקרים בעלי העסקים רוצים לקבל כמה שיותר שירותים במקום אחד לא רק מבחינת נוחות אלא כי כך אפשר להשיג מחיר זול יותר. לכן חסרות מסויימות לבניית אתרים –  מציעות קידום אתרים אורגני, אבל מה שהן מספקות מפועל –  הוא לא יותר מאשר בניית קישורים בין אתרי הלקוחות שלהם. כמובן שאין לי כל מטרה להכפיש את כל תעשיית בוני האתרים ובהחלט לא לדבר על אף אחד ספציפי. אני מדבר רק מתוך הניסיון שלי  שבו התבקשתי לייעץ לבעלי עסקים שחשבו שחברת הבנייה בעצם מקדמת להם את האתר ובפועל לא קרה דבר.

 

  1. תמימות וחוסר הבנה – לא כל חברת בניית אתרים כוללת בתוכה מומחי SEO. לפעמים עובדי החברה חושבים שקידום אתרים מבוסס על בניית קישורים בלבד –  אז הן מוכרות את שירות קידום האתרים באופן הזה. תמים, נאיבי, לא נעשה מכוונת זדון, אבל זהו מעשה ממש לא מקצועי.

הצעת משתלמת במיוחד שלא תמיד נחשבת ליעילה

אפשר למצוא היום את הדיל הבא:

בניית אתר + קידום אתרים בתשלום חודשי. המחיר נראה מצחיק ולפעמים כל מה שהלקוח צריך לשלם הוא כמה מאות שקלים פר חודש.

שימו לב: קידום אתרים אורגני ובניית אתר לא יכולים בשום פנים ואופן לעלות כמה מאות שקלים בחודש אלא אם כן המקדם עובד בהפסד או  בוחר להיות עבד מרצון. וגם אז, האפקטיביות תהיה מוטלת בספק. כמה עולה SEO איכותי? לא פחות מ 1500 ₪ בחודש וגם אז מדובר בתקציב מינימלי לתחום לא ממש תחרותי וכאשר את התוכן מספק הלקוח עצמו. בכל אופן, חשוב מאוד לבחון את הדיל שאתם מקבלים ולוודא שבאמת מדובר גם בבניית אתר באופן איכותי וגם בקידום אתרים איכותי הכולל את הדברים הבאים:

  • חקר מילות מפתח
  • אופטימיזציה לאתר
  • חיבור לכלי גוגל (אליטיקס וכלי מנהל האתרים)
  • ניהול תוכן (לוודא שעולה באתר תוכן בין אם בהזמנה מהלקוח, מכותב תוכן של הלקוח או השגתו באופן עצמי). מאמר שעולה פעם בחודש, לא מעיד על קידום אתרים.
  • בניית קישורים
  • קבלת דוחות עבודה ולא רק דוחות אנליטיקס
  • קבלת דוחות מיקומים עם הוכחות להתקדמות במיקומים.

 

אלה, מה שנקרא, התסמינים הבסיסיים ביותר לכך שהאתר שלכם עובר קידום אתרים אורגני. בכל אופן לא יתכן שאחרי חצי שנה או שנה של קידום, האתר לא יתקדם בשום אופן. לאחר חודש – חודשיים –  אתם צריכים לראות התקדמות כלשהי. בטח שלא לדף הראשון –  אבל תוכלו לראות את האתר מתברג ב 10 העמודים ואז מתקדם. במקרים מסוימים הוא יתקדם לאט במקרים אחרים מהר יותר. כמובן שיש מקרים שבהם אחרי כמה שבועות האתר מגיע לדף הראשון בעוד שיש מקרים בהם גם אחרי שנה –  הוא עוד לא שם –  הכל תלוי ברמת התחרות ובמתחרים.

באופן אישי אני יכול לומר: יצא לי לייעץ ללא מעט חברות ופרילנסרים שבונים אתרים ללקוחות שלהם. עשיתי עבורם חקר מילות מפתח ודוח אופטימיזציה –  כך ידעתי שאותן החברות, באמת דואגות לספק ללקוח שירותי קידום אתרים. אגב, לחלקן כתבתי תכניות קידום מסודרות שהן הוציאו לפועל בעצמן. אז אם החלטתם לחתום על דיל של בניית אתרים + קידום אתרים אצל חברה שבונה אתרים ולא אצל חברת SEO- תבקשו לדבר עם האחראי על ה SEO  ותוודאו שאתם באמת מקבלים קידום אתרים ולא סתם דיל של בניית אתר וכאילו SEO.

רוצים לדעת האם האתר שלכם באמת מקודם? זקוקים לייעוץ או הכנת האתר לקידום –  דברו איתי. אשמח לסייע לכם.

נשלח ב בלוג
Call Now Button