אתרי תמיכה נקראים גם אתרי לוויין  או אתרי תשתית. כמעט לכל מומחה קידום אתרים אורגני יש כמה אתרים מסוג זה כמו גם לחברות קידום אורגני. למה הם נועדו?

• בניית קישורים לאתרי הלקוחות של המקדמים ולאתרים של המקדמים עצמם.

• החלפת קישורים עם אתרים אחרים.

• השגת רווחים מפרסומות.

• ניהול מוניטין ברשת

אתרי תמיכה

אתרי תמיכה –  למה זה טוב?

אתרי תמיכה טובים

כדי שאתר תמיכה יהיה טוב ויעיל, יש להתייחס אליו כמו לכל אתר רגיל. כלומר, לעדכן בו תוכן איכותי באופן קבוע. רצוי לפחות פעמיים בשבוע. יד להתאים אותו לקידום באופן מלא, לחבר אותו לכלי גוגל ולמקד אותו סביב נושא או קבוצה של נושאים. כמו כן, יש לקדם אותו כמו אתר רגיל ע"י בניית קישורים.

אתרי תמיכה גרועים

אלה הם אתרים פשוטים שלא עושים בהם כל שימוש מלבד הוצאת קישורים לאתרים אחרים. במקרים קיצוניים אפילו אין להם דומיין משלהם. התוכן בהם גרוע, וכל מאמר מכיל בו קישור יוצא לאחר אחר. במילים אחרות מדובר במזבלה אחת גדולה שבעיני גוגל, במוקדם או במאוחר, היא תחשב למקור ספאמי ולא טבעי לקישורים.

מה עושים כאשר המקדם שלכם מציע לכם לבנות אתר תמיכה?

מקדם האתרים שלכם יכול להציע לכם להגדיל את התקציב שלכם ע"י הקמת אתרי תמיכה וקידומם.  בחלק מהמקרים זה יתברר כבזבוז כסף. במקרים אחרים זה יכול להתברר כגורם שיגדיל לכם את ההכנסות באופן משמעותי. אז על מה כדאי להקפיד?

מיקוד לפי נושאים – האתר המרכזי שלכם עוסק בכמה נושאים? מקדמו את שני האתרים האחרים בנושאים נפרדים. למשל אם יש לכם עסק של מערכות אבטחה אתם יכולים למקד אתר אחד בנושא מצלמות אבטחה ואת האתר השני בנושא אזעקות.

עיצוב –  יש לדאוג לעיצוב ייחודי לכל אתר.

מיתוג –  יש להחליט האם הוא יהיה תחת המותג שלכם, או כמותג נפרד שלא קשור לשם שלכם. יש לחשוב על כך לעומק. זה גם מה שיכול להשפיע על בחירת הדומיין.

אפיון אתר –  חשוב להכין אפיון אתר בהתאם למטרות שלכם. יש לעשות גם חקר מילות מפתח מקיף ובהתאם לכך לבנות את ההיררכיה של האתר.

קידום אתר – את עבודת קידום האתר יש לעשות באותה עוצמה ורמה כמו האתר המרכזי שלכם.

שימוש –  אתר תמיכה הוא מקור טוב לבניית קישורים לאתר המרכזי שלכם כמו גם עוד מקור להחלפת קישורים. כמו כן, חשוב שלא יהיה לופ קישורים בין אתרים. כלומר שאם בניתם קישור מאתר תמיכה  אחד לאתר המרכזי, שלא יהיה קישור מהאתר המרכזי בחזרה.

אחסון –  יש לאחסן כל אתר על שרת נפרד לטובת קידום האתר. אם הקישורים מגיעים מאותו השרת הם נחשבים לפחות יעילים.

נשלח ב בלוג
Call Now Button