10 דרכים לעצבן מקדם אתרים בתהליך החלפת קישורים

 

אחד הדברים שאני הכי אוהב בתחום קידום האתרים הוא שכדי להצליח – הן מבחינת ההתפתחות העצמית שלך כבעל עסק והן לטובת הלקוחות שלך – אתה חייב לשתף פעולה עם מקדמים אחרים. בניגוד לתחומים אחרים, בהם המתחרה הוא סוג של אויב, מקדמי אתרים רבים משתפים פעולה ביניהם. כדי לבנות קישורים, צריך לשתף פעולה עם מקדמים וחברות קידום. על מנת לגדול ולהשיג עוד לקוחות, כדאי לשמור על קשר עם מקדמים אחרים. אני למשל, לא מקדם אתרים באנגלית, אז אני מפנה אותם הלאה תמורת עמלה ולהפך, מקדמים שלא מעוניינים בלקוחות מסוימים, בגלל מחסור בזמן או סעיף אי תחרות בחוזה, מפנים אותם אלי. שיתופי פעולה, הופכים גם ליחסי חברות, וזה כיף. יחד עם זאת, לא אחת מקדמי אתרים עולים האחד על העצבים של השני. זה קורה לעיתים קרובות תוך כדי תהליך החלפת קישורים. קבלו 10 סיבות שיגרמו לכם לדפוק את הראש בקיר.

לא שוב...

לא שוב…

 

  1. הצעה אתרים סוג ז' תמורת קבלת קישורים מאתרים איכותיים – זה קרה לי לפני כמה שנים ומאז אני מתעורר בלילה בצעקות  (not): מקדם מסוים ביקש ממני קישור מאתר שמופיע בדף הראשון בתחום מאוד תחרותי. בתמורה הוא הציע קישור מבלוג שיש בו 3-4 מאמרי חרטוט באורך 5 שורות. לבלוג אפילו לא היה דומיין משלו. זה היה בלוג במערכת של גוגל (בלוגספוט). לקח לי זמן להבין שהוא רציני. מעניין אתכם קישור חזק במיוחד? אתם לא חייבים להציע בתמורה קישור שווה ערך באופן מותאם ב 100 אחוז מבחינת רמת האתר. אבל להציע קישור כזה? אתם עושים מעצמכם צחוק.

 

  1. הורדת קישורים לאחר ההחלפה – בחודשים הראשונים שלי בתור מקדם אתרים, הייתי תמים מידי. לא הייתי עוקב אחרי הקישורים שהייתי מחליף. אם הזמן למדתי שצריך לשמור עליהם כמו אווזה על אפרוחים. אני עושה זאת בעזרת מערכת "כליום". אל תתנו אמון באף מקדם. תמיד כדאי לעקוב אחרי הקישורים. לפעמים הלקוחות של המקדמים מורידים אותם על דעת עצמם. לפעמים המקדמים עושים זאת כי הם יודעים שלא כולם עוקבים ואז מחרטטים שהלקוח עשה זאת. אין טעם להיכנס לוויכוחים. חושדים? הפסיקו לשתף פעולה עם אותם "מומחי" קידום אתרים.

 

  1. הצעת אתרים מזויפים להחלפת קישורים – אתרי תמיכה הם חלק בלתי נפרד מרשימת ההחלפות של כל מקדם. אבל לא תמיד אפשר להבין שמדובר באתרי תמיכה. לפעמים הם מוצגים כאתרי לקוח וזה בהחלט מעצבן לגלות זאת אחר כך. הכי מעצבן לגלות  קישור מאתר מזויף. כלומר חשבתם שאתם מקבלים קישורים מאתר לקוח, אבל למחרת גיליתם שזה בכלל אחר ישן שלא נמצא בשימוש או אתר שסתם הוקם לצורך הוצאת קישורים. האתר האמתי הוא בכלל אתר אחר לגמרי. ממנו יש יותר סיכוי שתקבלו זאבת יותר מאשר קישור.

 

  1. פיחלוץ הדף בעוד קישורים לאתרים אחרים – ביצעתם החלפת קישורים וכבר עברתם מזמן את השלב שבו צריך להזכיר למקדם שעובד מולכם שבמקרה כזה אף אחד לא יוסיף במאמר של השני קישור לגורם שלישי. אתם כמובן שומרים על המאמר שלו נקי. אבל הוא, לעומת זאת, הפך את שלכם לבין זונות לקישורים. אוקיי, אז זה האתר של הלקוח שלו, ויש לו זכות לעשות מה שבא לו שם. גם למקדם, באישורו, יש זכות להשתמש בו כמו שהוא רואה לנכון. ובכל זאת, זה מהלך שפוגם בקישור שקיבלתם ממנו.

 

  1. תחילת תהליך החלפת קישורים והיעלמות –  עשיתי את זה בעצמי לכמה מקדמים לא בכוונה. למה זה קורה? לפעמים אני הולך לאיבוד בתיבת המייל שלי, שוכח לחזור, או שוכח לסמן מיילים שתהליך הטיפול בהם מסתיים. זה מעצבן במיוחד כאשר מדובר בהחלפה איכותית. יש לי ווידוי –  יש לי מייל כזה מלפני 9 חודשים, עם תחילת תהליך החלפה איכותית שלא המשכתי.

 

  1. שימוש ברובוטים ששולחים מייל להחלפת קישורים – מי שקיבל נוסח שכולל את המילים "החלפת קישורים הדדית ללא תשלום שיכולה להועיל לשנינו…" יודע על מה אני מדבר. תופעה שמבחינתי הפכה לקלאסיקת קידום אתרים. קאלט SEO.

 

  1. הוצאת קישור בחזרה, אבל בתנאיי משא ומתן קשים יותר מחילוץ שבויים מהחמאס – אלה שמוכנים להוציא לכם קישור בחזרה, רק מבלוג על סאב-דומיין, לא על מילת מפתח, לא לדף הבית שלכם, מפסקה מספר 20 במאמר, רק בין השעות 2-4 אחר הצהרים, לא  בתאריך זוגי ורק אם אתם עומדים על רגל אחד ושורקים את המארש האימפיראלי 3 פעמים ברצף. בתמורה אתם צריכים לתת קישור עם טקסט עוגן מדויק עכשיו ומיד. תעשו טובה – תרדו מהעץ שעליתם עליו.

 

  1. תפיסת תחת על האתרים של המקדם ששלח בקשה –  פעם מישהו אמר לי שהאתר של הלקוח שלי חלש. אמרתי לו 10 מילים בדף ראשון זה אתר חלש? מה אתם מחפשים בדיוק? את חללית האם לחזור איתה לכוכב שממנו הפלצתם את האמרה הזאת?

 

  1. הסכמה על שליחת מאמרים איכותיים באופן הדדי וקבלת מאמר קידום אתרים קלאסי – החלפות שכוללות תוכן סופר איכותי  הן פחות נפוצות. רוב המאמרים שנמצאים בשימוש ההחלפות הן מאמרי SEO פשוטים. אבל לפעמים יש הזדמנות לעשות זאת. יחד עם זאת, יש כאלה ששולחים בכל זאת מאמר גנרי חסר משמעות. תוכן איכותי זה לא תוכן שנכתב ללא שגיאות כתיב. תוכן איכותי זה תוכן מעניין ובעל ערך מוסף.

 

  1. בקשה להוצאת קישור מאתרים שאין ביניהם כל קשר – כן עוד רגע אני מוציא קישור מהאינסטלטור שאני מקדם לאורולוג שאתה מקדם. העובדה שמדובר כביכול בענייני צנרת לא אומרת שיש קשר בין שני הנושאים. באמת שאני לא מבין מה הטעם להוציא קישורים משני נושאים שאין בניהם כל קשר.

 

 

* בונוס –  בקשה להוצאת קישור מהפוטר למתחרה –  אני רוצה את החומר שגרם למקדמים לחשוב שאני אוציא קישור מהפוטר באתר לקוח שלי אל המתחרים שלהם.

נשלח ב בלוג
Call Now Button