חקר מקרה: משום מקום לדף שני עם אפס קישורים (תוך 24 שעות)

עוד לא הספקתי להתחיל לבנות קישורים לאתר של הלקוח ותוך 24 שעות מאז שהאתר נפתח לאינדוקס הוא הופיע במילה המרכזית שלו בדף השני. איך זה קרה? תקראו ותנסו את זה בבית.

קידום אתרים מהיר

מי שעוקב אחרי הבלוג שלי יותר כמה אני אוהב לחפור על חשיבות התוכן בקידום האתר. אני אוהב לעבוד במיוחד עם לקוחות שמקציבים סכום ראוי לתוכן איכותי ונמנעים משימוש במאמרי SEO  קצרים וסתמיים לאתר שלהם.

לפני מספר חודשים פנה אלי בעל מקצוע באחד התחומים הכי מבוקשים ופעילים בישראל. התחום מבוקש עד כדי כך שהוא מוצא את עצמו עובד גם בלילות, שבתות וחגים. וזאת הייתה עיקר המטרה שלו, לקדם את האתר שלו בעיקר על עבודה בלילות ובעיקר בעיר בה הוא גר. מילת המפתח המרכזית של האתר שלו, שם מקצוע+עיר, היא בעלת נפח ממוצע של כ 880 חיפושים בחודש. מצד אחד לא מילה הכי תחרותית בעולם ומצד לא בדיוק מילה איזוטורית. כמו תמיד, כאשר שואלים אותי, תוך כמה זמן האתר יגיע לדף הראשון, אני אומר שאי אפשר באמת להתחייב. אמרתי לו שאני רק יכול לשער, מבלי להתחייב, שהוא יראה תוצאות משמעותיות בטווח של בין 4- 12 חודשי בדיוק כפי שגוגל אומרים בסרטון שלהם.

יוצאים לדרך

למזלי, נפלה בחלקי ההזדמנות להתחיל את קידום האתר של בעל המקצוע מאפס.  יתרון היחידי שעמד לרשותי היה שלאתר היה דומיין בין כמה חודשים. לא משהו עם ותק גדול מצד אחד אבל גם לא דומיין מאתמול, אז אני לא יודע עד כמה זה באמת יתרון. בכל מקרה על הדומין היה עמוד אחד שנעשה בו שימוש לטובת קידום ממומן. לא נבנה מעולם אף קישור חיצוני לדומיין.

הצעתי לבעל המקצוע שיקים את האתר על המערכת של וורדפרס כי מבחינתי היא לא רק קלה לניהול אלא גם, מניסיוני,  היא הכי יעילה לקידום. התחלתי עם חקר מילות מפתח והמשכתי עם תכנון האתר ע"י בניית היררכיה נכונה. כמו כן, האתר עוצב בצורה יפה וממותגת כולל תמונות רבות של בעל המקצוע והצוות שלו. לדעתי זה תורם לא רק למיתוג אלא גם לסמכות שלו. אתר שלא מורכב רק בתמונות אילוסטרציה ממאגרים, יראה אמין יותר בעיני לקוחות. אנשים אוהבים לראות אם מי יש להם עסק לפני שהם מזמינים אותו. לכן לא פלא שזמן השהיה בחודש הראשון לקידום, כאשר לאתר היו כמה עשרות כניסות, עמד עד 8 דקות. אנשים באמת התעניינו ודאגו לעבור בו מדף לדף. אחוז הנטישה עמד על 41 אחוז. אבל אני מקדים קצת את המאוחר.

 

>>> מדף שני לדף ראשון תוך חודש

>>> לדף ראשון תוך 30 יום

 

תוכן, תוכן תוכן וא…גם עוד קצת תוכן כבר אמרתי?

לאחר שסיימתי לתכנן את מבנה האתר, אמרתי לבעל העסק שחשוב מאוד לעבוד עם מאמרים של 500 מילים לכל סוג שירות שהוא מספק וגם לכל עיר שהוא רוצה להיות מקדם בה. את התוכן הזמנתי מהכותב הקבוע שלי. המאמרים לא היו מאמרי seo רגילים שמחזיקות מילות מפתח ולא מספקות שום ערך מוסף לגולש, אלא מאמרים אינפורמטיביים איכותיים. כל מאמר שהוקדש לאחת מעשרות הערים, התייחס לנושא אחרת במסגרת השירות שלו והרחיב עליו. כמו כן, כל מאמר היה מורכב מ 500 מילים מכיוון שלא רק לאיכות המאמר ישנה משמעות אלא גם לאורך שלו.

את המאמרים הזנתי בקבוצות תוך כדי כך שהאתר סגור לאינדוקס מכיוון שהוא לא היה לגמרי מוכן להיות משוחרר לאוויר העולם. בדף הראשון, במילה המרכזית של האתר, היה אתר שקידמתי לפני כמה שנים והבאתי אותו לחלק העליון של הדף הראשון. במקרה ההוא, לקח לי כחודשיים לעשות את העבודה, אבל היה מדובר באתר ותיק עם כמות אדירה של תוכן וקישורים שנחשב למותג בעיני גוגל. בכל מקרה, הנחתי שייקח לי יותר זמן להגיע עם המילה המרכזית של הלקוח לדף הראשון.

הפתעה

פתחתי את האתר לגוגל ובמקביל התחלתי לכתוב מאמר של 700 מילים שיעלה באינדקס שמיוחד כולו לעיר בה הלקוח גר. חשבתי שמאמר כזה ייתן לי יתרון משמעותי. קידום אתרים מקומי, צריך לכלול בניית קישורים ואזכורים באינדקסים מקומיים כדי להצליח. בכל מקרה, בזמן שאני כותב שורות אלה, המאמר עוד לא עלה לאוויר.

ואז הגיע ההפתעה: 24 שעות לאחר שפתחתי את האתר לגוגל –  האתר הופיע על המילה המרכזית שלו, שם מקצוע+עיר בדף השני (מקום 14 ליתר דיוק). אז הינה הוכחה שאם אפס קישורים ועם הרבה תוכן איכותי וארוך יחסית, אפשר להשיג תוצאות מהירות. אומנם עדיין לא מדובר בדף ראשון, אבל מעולם לא קרה לי שהקידום עבר כל-כך מהר.

מה עוד תרם לדעתי להצלחה

מכיוון שהלקוח אמר שבעדיפות עליונה הוא רוצה לעבוד בעיר שלו בלילות. החלטתי, בניקוד לפעמים הקודמות, שהפעם אייחד את דף הבית שלו לעיר ולא דף פנימי. יחד עם זאת, פרסמתי דף פנימי שקשור לעיר אבל הוא היה ממוקד על מילות מפתח אחרות. יכול להיות שבגלל שבחרתי למקד את דף הבית שלו סביב העיר, זה תרם לתוצאה המהירה. אם הייתי מייחד רק את הדף הפנימי, יש מצב שזה לא היה כל כך מהר. דאגתי שכותרת למנוע החיפוש תכיל את מילות המפתח+העיר אבל גם שהיה ברור שהוא נותן שירות גם בחוץ לעיר. אגב, לאתר נפתח גם כרטיס בGoogle My Business שאושר טלפונית אבל זה קרה אחרי שהאתר כבר הופיע בדף הראשון.

האם זה אפשרי בכל תחום?

ממש לא. אל תצאו מתוך נקודת הנחה שמה שעבד כאן יעבוד בכל תחום. הרי לא רק שיש רמת תחרות שונה בין תחום לתחום אלא שגם מדובר במתחרים שמקודמים בדרכים ורמות שונות. יש תחומים שבהם קידום ללא קישורים – פשוט לא יעבוד ובטוח שלא כל-כך מהר. לכן קחו בחשבון שזה לא איזה כלל זהב שכדאי ליישם אותו לכל תחום. אל תצפו שזה יעבוד לכם בתחומים כמו צימרים והשכרות רכב. יחד עם זאת, אני בטוח שזה יכול לעבוד בעוד כמה תחומים מחוץ לתחום של הלקוח הזה.

נשלח ב בלוג
Call Now Button